• Christine, Michelle og Malene er elever ved Buøy skole.

Kl. 10a om Buøy skole

Buøy skole best i byen

Vi har spurt seks elever i 10a på Buøy skole hva de synes om skolen sin.

Hva synes du om skolen, hva er bra, og hva kunne vært forbedret?

Kaja: Det er bra miljø på skolen, og jeg har mange nære venner. Vi har et stort og flott uteområde, men man blir litt lei av å gå på den samme skolen med de samme elevene og lærerne i 10 år. Dessuten kunne bygningene trenge en oppussing.

Per: Ingen kommentar.

Marit: Skolen har bra uteområder for de minste, men lite å gjøre for de på ungdomskolen.

Jens: Skolen har godt læringsmiljø, men lite ressurser. Skolebygningen er heller ikke mye å skryte av.

Bjørnar: Det er bra at skolen har både barne- og ungdomsskolen på samme skole slik at vi slipper å bytte, men det er en veldig liten skole med veldig få folk.

Thea: Buøy skole har veldig god trivsel og er en god skole å være på. Det er en liten skole hvor alle kjenner alle og alle blir tatt vare på, men den kunne trengt en oppussing.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli forhåndsmoderert

Siste fra Deadline

KULT: En skuffelse for ungdom

Aftenblad-bilaget KULT fenger ikke ungdom nok, mener 10-klassinger.

Hva er det med Angry Birds?

Hva har gjort Angry Birds så populært, tror du?

Unge vil ha mer sport i papiravisen

Dagen ungdommer vil ha mer sport i avisen. Det er altfor mye politikk og lignende kjedelige ting.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest