Oljesøl på oljemesse

Demonstranter fra Sosialistisk Ungdom slapp ikke inn gjennom porten, men valgte å søle olje rett utenfor inngangen til ONS.

- Oljefritt Lofoten, Vestrål og Senja! Olejfritt Lofoten, Vestrål og Senja!

De høye ropene fra Sosialistisk Ungdom i Rogaland nådde ikke så langt i pøsregnet utenfor ONS, men de som tok seg tid til å stanse hos Sosialistisk Ungdom fra Rogaland, fikk se lundefugl som badet i olje.

- Vi vil si fra om at vi ikke vil ha oljeboring utenfor Lofoten, Vesterålen og Senja, sier Signe Bjørnedatter.

Hun minner om at folket der lever av fiske og turisme.

- Vi vil ikke at man skal drive sjansespill med levebrødet for å ta opp oljen. Vi burde helle satse fornybart og gjøre oss klar for ei framtid uten olje, sier Bjørnedatter.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Olje og gass

Oljeservice

Fornybar energi

Klima og miljø

Meninger

På forsiden nå

Alexander Kielland-ulykken

Oljeservice

Energibilaget

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet