-
Avgiftsfritaket skal gjelde for biodiesel der biodrivstoffet utgjør minst 30 prosent av dieselblandingen.
Vil fjerne avgift på høyinnblandet biodrivstoff
Opposisjonspartiene foreslår å fjerne autodieselavgiften på høyinnblandet biodrivstoff. De håper de skal få støtte fra Senterpartiet og Sosialistisk Venstreparti ved en eventuell omkamp om avgiften.
AV: NTB
Avgiftsfritaket skal gjelde for biodiesel der biodrivstoffet utgjør minst 30 prosent av dieselblandingen.
Full avgift fra 2011
Ved behandlingen av statsbudsjettet for 2010 vedtok flertallet fra regjeringspartiene at fritaket for autodieselavgift skulle fases ut i løpet av to år, slik at avgiften skulle være den samme som for vanlig diesel fra 2011.
Vedtaket kom som en overraskelse på svært mange, særlig for de få produsentene av biodiesel og for trafikkselskaper som satser på å bruke slikt drivstoff.
- Både forbrukere og bedrifter hadde tilpasset seg avgiftsfritaket. Mange privatpersoner og lastebileiere var i ferd med å gå over til biodrivstoff. Flere bedrifter sto klare med investeringer i nye anlegg. Regjeringens snuoperasjon har skadet tilliten til arbeidet for et bedre miljø og til forutsigbare rammebetingelser for bedrifter, heter det i begrunnelsen for forslaget fra Høyre, Fremskrittspartiet, Kristelig Folkeparti og Venstre.
- Invitasjon til løsning
De fire partiene viser til at avgiften førte til stans i aktiviteter og investeringer i biodrivstoff i Norge.
- Dette er en invitasjon til regjeringspartiene om å få til en løsning som både er god for miljøet og for at næringslivet igjen kan investere i ny produksjon. En fjerning av avgiften er uomtvistelig miljøvennlig og vil bidra til investeringer i ny teknologi slik at produksjonen kan bli enda mer miljøvennlig, sier Høyres finanspolitiske talsmann, Jan Tore Sanner, til NTB.
Les også
Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.Olje og gass
-
Britene støtter Olje-Ola
Den britiske energiministeren Charles Hendry støtter energiminister Ola Borten Moe i kampen mot EUs forslag om en felles lov for sikkerhet offshore.
-
Tidligpensjon er hovedkamp
Når sokkelarbeiderne møter oljeselskapene i tariffoppgjør, står kampen for tidligpensjon helt sentralt.
Oljeservice
-
Statoil gir borekontrakter verdt 30 milliarder
På Statoils arbeidsliste står boring av brønner, plugging av gamle brønner, brønnoverhaling og vedlikehold på 18 plattformer. De som får jobben er KCA Deutag, Odfjell Drilling og Archer.
-
Meir opphogging i Vats
AF Gruppen har fått kontrakt med Gassco om riving og opphogging av stigerøyrsplattforma B-11. Oppdeling og gjenvinning vil skje ved AF sin base på Raunes i Vats.
Fornybar energi
-
Lyse endrer strømavtalen din
Fra 1. juni får du som 85.000 andre, en helt ny strømavtale hvis du er kunde hos Lyse. Framover skal du betale innkjøpspris for strømmen pluss et fast påslag på 45 kroner i måneden.
-
Strømløst på Tasta
Det ble en mørk 17.mai-ettermiddag på deler av Tasta.
Klima og miljø
-
Full klimakrangel i Bonn
Ei veke uti klimaforhandlingane i Bonn er ikkje partane eingong einige om møteplanen. Utviklingsland med Kina i spissen krev at rike land skal heva klima-ambisjonane. Eit anna viktig tema er korleis rike land skal rekna om klimamåla for 2020 til utsleppsmål for kvart enkelt år.
-
India gir Norge kamp om klimatoppverv
Nordmannen Harald Dovland har fått hard kamp om vervet som leder for arbeidsgruppen som skal jobbe for å få på plass en ny og juridisk bindende klimaavtale innen 2015.
Kommentarer