Kronikk:
Oppdragsfinansiert vrøvl i Aftenbladet
Byrået Newswire tar betalt for å skrive sakene akkurat slik oppdragsgiverne ønsker at en sak skal presenteres. Etterpå trykker Aftenbladet stoffet og later som om det er deres eget. Gjett hvem som er taperen?
AV:
ivar
kvadsheim
journalist
mc24.no
tor
bjarne
olsson
redaktør
mc24.no/sikkerhetsrådgiver
Det er tidlig i juni, og sommeren har plutselig avløst en kort og kald vår. Aftenbladets egen Medieblikk-spaltist, Sven Egil Omdal, er ekstra raus denne dagen og tar til orde for at leserne skal gis innsyn i redaksjonsmøtene. Vi for vår del er mest spent på hvilke pengesterke aktører vi får se ved bordet den dagen dørene åpnes på vidt gap.
Plantet
Det interessante denne dagen er nemlig at vi tre- fire sider lenger bak i samme avis finner et stort oppslag om hvor farlig det er å kjøre moped. Aftenbladet viser til statistikk fra If Skadeforsikring og en undersøkelse fra samme selskap. Det hele underbygges med uttalelser fra If Skadeforsikrings rådgivende lege og selskapets egen personskadesjef.
Det er nesten ikke til å tro, men artikkelen er faktisk også skrevet av If Skadeforsikring. Det ser bare ikke slik ut.
Det aller meste av artikkelen i Aftenbladet er mer eller mindre direkte avskrift av en artikkel med tittelen «Foreldre frykter mopedulykker - med rette» som er skrevet av Newswire.
«Godkjennes»
Hva Newswire er, kan vi lese på oppdragsbyråets egne nettsider: «Våre saker er ikke pressemeldinger, men nyhetsstoff innen områder som er interessante for våre oppdragsgivere». Og: «Saken blir så redigert av redaktør eller vaktsjef, før den til sist godkjennes av oppdragsgiver».
Vi skulle tro at ingen seriøse medier ville ta inn denne typen stoff, men Newswire oppgir selv at hver «artikkel» de får betalt for å skrive i gjennomsnitt benyttes av over 20 aviser, blader, radio- og fjernsynskanaler. Et raskt regnestykke viser at Newswire så langt i år har levert bortimot 200 saker for sine kunder. Det betyr at omkring 4000 artikler eller innslag i norske aviser, radio og tv er levert av et nyhetsbyrå som lever av å framstille virkeligheten slik et lite antall betalingsvillige aktører ønsker at den framstilles.
Udokumentert
I det aktuelle Aftenblad-oppslaget får If Skadeforsikring stå uimotsagt med en rekke mildt sagt tøvete påstander om mopedkjøring og ulykker. Det eneste journalisten har gjort med saken fra Newswire, er å ringe et par kontaktpersoner i If Skadeforsikring for å lage en lokal Rogaland-vri på oppslaget.
Men er det noe galt med at If Skadeforsikring får komme til orde med velment informasjon om mopedulykker? På ingen måte, men her er det snakk om desinformasjon i pur profittbasert egeninteresse. Kanskje kunne Aftenbladet fått hjelp til å forstå at saken fra If Skadeforsikring er et rent partsinnlegg i et komplisert og sammensatt emne? Det har regionavisen åpenbart ikke hatt tid, ressurser, evne eller lyst til å gjøre.
Det er synd, for det kreves ikke så mye arbeid å gi et mer nyansert bilde enn det If Skadeforsikring legger opp til. Artikkelen fra If/Newswire gir mye å ta fatt i. Vi kan ikke ta alt her, men har gjort noen enkle undersøkelser av de viktigste påstandene:
Påstand 1: Risikoen er større enn nytteverdien av å ha moped, sier If s rådgivende lege Marit Krogh.
Kommentar: Dette er bare en skjønnsmessig vurdering, sier If-legen når vi ringer og spør henne hvordan regnestykket ser ut. Det kunne Aftenbladet også gjort. De kunne også gått til Universitetet i Stavanger og spurt noen av landets fremste eksperter på sikkerhet i samferdselssektoren. Forskere som for eksempel Terje Aven og Ove Njå representerer internasjonal kompetanse på området og kunne kanskje nyansert bildet If forsøker å framstille? Hvilken hatt er det Ifs rådgivende lege har på seg når hun glatt konkluderer at risikoen er større enn nytteverdien? Kanskje det solide fagmiljøet ved UiS kunne hjulpet Aftenbladet ved å fortelle leserne hvor vanskelig det er å veie nytte mot risiko?
Påstand 2: En av fire foreldre med barn i mopedalder tillater ikke at barna deres skal kjøre moped. De frykter for sikkerheten.
Kommentar: Journalisten kunne bedt om å få se If-undersøkelsen som ligger til grunn for denne påstanden. Det gjorde vi. Etter en serie tendensiøse spørsmål om farene ved mopedkjøring, kommer spørsmålet om foreldrene ville latt sin egen 16-åring kjøre moped. At én av fire svarer nei i denne sammenhengen, er ikke overraskende. Snarere tvert imot.
Påstand 3: Skadetallene våre viser at foreldre har grunn til bekymring. Det er nok behov for ekstra bevisstgjøring av unge mopedister om risikoen ved å kjøre moped.
Kommentar: Unge mopedister blir konstant «bevisstgjort» om risikoen ved å kjøre moped gjennom selve møtet med trafikken. Hadde Aftenbladet tatt seg bryet med å snakke med noen som faktisk kjører moped, ville avisen funnet ut at problemet slett ikke handler om 16-åringer med overdreven tro på egen udødelighet som farter rundt langs veien med dødsforakt i blikket. Det handler om helt vanlig ungdom med et transportbehov som opplever hissige, travle og uoppmerksomme bilister som sitt største sikkerhetsproblem. I sitt siste nummer har Statens vegvesen sin egen avis, Vegen og vi, viet stor spalteplass til en ung mopedist som opplever nettopp dette problemet på kroppen hver dag.
Så lenge det er en annens 16-årige datter som sitter på scooteren, er det visst langt mellom bilist-foreldrene som uroer seg det aller minste for henne. Og kjører hun av veien for å unngå å bli drept av en lastebil, kommer hun i If-statistikken over mopedister som selv har ansvaret for ulykken.
Leserne taper
Tro endelig ikke at dette er første gang du har lest kjøpt og betalt stoff verken i Aftenbladet eller andre steder. Artikler som fremstilles som om de var laget av avisens egne objektive journalister. Husk at Newswire, ifølge egne tall, har levert 4000 artikler til norske medier så langt i år.
Tro heller ikke at feilinformasjon om mopedulykker er det verste eksempelet. Hos Newswire skriver NHO om næringslivspolitikk og Bryggeriforeningen om alkoholpolitikk. Neste dag skriver Vitus-apotekene om remedier mot flåttplagen mens Storebrand gir gode råd om sparing og forsikring. Alt sammen presentasjon av rene forretningsinteresser forkledd som journalistikk.
I skrivende stund har Newswire akkurat sendt ut en ny sak fra If. Denne gang om trimming av mopeder. Nok en gang er saken full av desinformasjon og feilaktige påstander, og igjen er det bekymrede foreldre som er målgruppen. Vi håper Stavanger Aftenblad denne gang bestemmer seg for å kaste If ut av redaksjonsmøtene, slik at vi slipper å lese enda et partsinnlegg forkledd som Aftenblad-journalistikk.
Les også
Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.Olje og gass
-
Nye bølgemålinger kan gjøre plattform ubrukelig
Nye målinger viser at Yme-plattformen kan få store problemer i høye bølger.
-
To nye år for Glitne
Glitne skulle egentlig stenge kranene i 2004. Nå er datoen 2014
Oljeservice
-
Eiendomskonge satser til sjøs
Atlantic Offshore nøyer seg ikke med 25 skip. Nå bygges fem nye for 1,2 milliarder kroner.
-
Stavanger-bedrift i-Tec vinner Gullkronen
Stavanger-bedriften i-Tec vant prisen for beste nye venture under Rystad Energys Gullkronen 2012.
Fornybar energi
-
«Grønn kriger» fikk motvind
Han kaller seg «Green Warrior», Jon Bakke fra Norges Miljøforbund. Men i Sokndal møtte han liten forståelse for kampen mot vindturbiner.
-
Kommunale el-biler i sikte
Stavanger har lenge hatt som mål å bli den beste elbil-byen, men så langt har det vært få el-biler å skimte i kommunen.
Klima og miljø
-
Regjeringa vil gå til sjøs
Kyst- og fiskeriminister Lisbeth Berg-Hansen vil flytta 15 millioner tonn gods frå trailerar til skip.
-
Høyre ber regjeringen droppe klimameldingen
Høyre mener Stortinget kan ta jobben med å lage et nytt, bredt klimaforlik og ber regjeringen droppe klimameldingen som er ventet fremmet i juni.
Kommentarer