Add energi vokser

Add energy group slår seg sammen med Latent Ltd.

Latent Ltd er et Aberdeen-basert selskap med kompetanse innenfor vedlikeholdsledelse og utstyrskontroll. Konsernsjef Stig H. Christiansen i Add energy sier i en pressemelding;

- Latent er et selskap som stemmer godt overens med Add energys visjon og strategi, og som kompletterer selskapets øvrige virksomhet og geografiske tilstedeværelse. Latent vil inngå i forretningsområdet Drilling & Production i Add energy group, hvor målet er å være den ledende leverandør av innovative løsninger fra brønn til prosessanlegg og som bidrar til økt utvinning, økt regularitet, sikkerhet, og dermed kostnadseffektivitet.

Latent omsetter i år for om lag 20 millioner norske kroner. Selskapet har 16 ansatte og konsulenter.

Add energy group, som har kontorer i Stavanger og Oslo, leverer løsninger i nisjer av energimarkedet. Add-gruppen har om lag 150 ansatte og konsulenter.

Gruppen omsatte i 2008 for knappe 300 millioner kroner og eies av det Stavanger-baserte Private Equity fondet Progressus sammen med ansatte og konsulenter i Add energy.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli forhåndsmoderert

Olje og gass

Oljeservice

Fornybar energi

Klima og miljø

  • Full klimakrangel i Bonn

    Ei veke uti klimaforhandlingane i Bonn er ikkje partane eingong einige om møteplanen. Utviklingsland med Kina i spissen krev at rike land skal heva klima-ambisjonane. Eit anna viktig tema er korleis rike land skal rekna om klimamåla for 2020 til utsleppsmål for kvart enkelt år.

Meninger

På forsiden nå

fuelfix_energi

barentsobserver_energi

calgaryherald_energi

nytimes_energi

jp_energi