Snø forsinker helikoptertrafikken
Det er ikke bare bilister som har problemer i morgenrushet etter snøfallet. På Sola flyplass venter både helikopter og fly på at snøen skal ryddes bort.
Aker Kværner har fått jobben med å levere stålrør til Pluto-feltet.
Pluto er et gassfelt 190 kilometer nordvest for Karratha i Nordvest-Australia, og kontrakten er verd 105 millioner kroner.
Kontrakten kommer i kjølvannet av den nylig inngåtte rammeavtalen med det australske olje- og gasselskapet Woodside om å være den foretrukne leverandøren av stålrør.
Aker Kværner skal levere 28 kilometer rør til gassfeltet.
– Dette er den første forretningen etter at rammeavtalen ble signert. Vi er svært fonøyde med at vi allerede nå kan vise hva vi er kapable til, sier Svein Haug, direktør for Umbilical & Riser i Aker Kværner Subsea.
Rørene vil bli laget og levert av Aker Kværner i Moss. Levering skal skje i juli 2009.
Pluto-feltet er et LNG-prosjekt. Det er ventet at den første gassen skal leveres i slutten av 2010.
Det er ikke bare bilister som har problemer i morgenrushet etter snøfallet. På Sola flyplass venter både helikopter og fly på at snøen skal ryddes bort.
Thina Hagen misliker flink pike-syndromet som brer seg i arbeidslivet, men vil likevel ha flere kvinner inn i oljå.
Stavanger-bedriften i-Tec vant prisen for beste nye venture under Rystad Energys Gullkronen 2012.
Aker Solutions vokser videre i nord når selskapet nå kjøper Sandessjøen Engineering.
Han kaller seg «Green Warrior», Jon Bakke fra Norges Miljøforbund. Men i Sokndal møtte han liten forståelse for kampen mot vindturbiner.
Stavanger har lenge hatt som mål å bli den beste elbil-byen, men så langt har det vært få el-biler å skimte i kommunen.
Stavanger har lenge hatt som mål å bli den beste elbil-byen, men så langt har det vært få el-biler å skimte i kommunen.
Me har betalt for CO2-utslepp i 20 år. Me har gjort alt me kan for å kutta utsleppa, seier industrien sjølv.
Kommentarer