Show Chow:

25 av 28 forestillinger utsolgt

Og det er fortsatt tre uker til premieren.

– Billettsalget har gått helt i været. Vi hadde vel inne 4000 mennesker på 22 forestillinger av fjorårets revy. Da var det også forhåndssalg, men ikke på samme måte som vi opplever nå, sier Øystein Ellingsen fra artistgruppen Show Chow fra Egersund.

4200 billetter er allerede solgt til revyen «Egersund 2000 å okka» – hele tre uker før første forestilling på Grand hotell i Egersund, 14. november.

En tredjedel av kommunen

– Regner vi tallet om til andel innbyggere i Eigersund kommune, tilsvarer det billetter til en tredjedel av befolkningen, forklarer artisten fornøyd.

Revyen har fått navnet «Egersund 2000 å okka» med tilnavnet «Europeisk julerevyhovedstad» som et spark til kulturhovestaden Stavanger 2008.

Tar hevn

– Vi harselerer med det det er å ta av i Rogaland, men revyen er spesielt vinklet mot Stavanger 2008 fordi de nesten ikke har tatt med Egersund i kulturhovedstadsåret. Derfor tar vi nå hevn, sier Ellingsen.

Gruppen Show Chow ble etablert i 1981 og består i dag av Arnt Olav Klippenberg, Øystein Ellingsen, Sven Arne Petersson og Jan Ivar Peterson. Til «Egersund 2000 å okka» har de fått med seg Kvassheimsgutane som står for musikken.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Kultur

Våt utstilling på Skur 2

13 unge kunstnarar frå både Stavanger og byar i utlandet, stiller ut verk med tema om olje og vatn sida dette er nokre av kjenneteikna ved oljehovudstaden.

Tooji gikk videre til finalen i Eurovision

Norges bidrag til Eurovision Song Contest, Tooji med låten «Stay», har gått videre til finalen lørdag.

Oslokunstnarar fem gonger flinkare. Minst.

Oslo har 12 prosent av Norges befolkning, 36 prosent av dei sysselsette i kulturnæringane – og fekk i perioden 2009-2012 55 prosent av statens kunstnarstipend og garantiinntekter. Bergen, Trondheim, Stavanger og Tromsø fekk 13 prosent – til saman.

Eminem-kompiser på Tou i kveld

Slaughterhouse har selveste Eminem i ryggen. I kveld spiller de på Tou.

Om kvinner og flauser

En drøy måned etter USA-premieren starter Canal+ lørdag visningen av to av vårens nye HBO-serier: den politiske satiren "Veep" og komiserien "Girls".

Relaterte bilder

FOTO: pressefoto

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest