• Fullt hus og mye latter i Stavangeren onsdag kveld.

    FOTO: Pål Christensen

Fullt hus for «Max Mangor» i Stavangeren

Premieren på Mangor Kvammens show «Max Mangor» onsdag kveld fikk en god mottakelse fra en fullsatt sal på Stavangeren.

Ikke minst hans personlige erfaringer vakte lykke, selv om Kvammen har en lang rekke rollefigurer å spille på.

Kurt Kevin er den noe enfoldige museumsvaktmesteren som bor på loftet hos mor. Preben jr. holder til på Egenes og skjønner lite av finanskrisen, men han føler han må gjøre sitt og bytter ut champagnen i svømmebassenget med vann.

Hoerg Gøyland er blitt kestermokk og sliter en smule med ordene, mens frøken Ragnhild Hovland, pedagog med røtter i Nav, har ekteskapsproblemer.

Øystein Sunde-nummer

Tom Collins Halvorsen så vi ikke noe til, selv om han er oppført i programmet.

Derimot dukker det opp både torghandlere, glade nordmenn på tur til Kongo og rumenske trekkspillere.

Kvammen får vist sine musikalske evner i et Øystein Sunde-nummer, og showet veksler mellom standup, revy og sanger med fullt band.

(Artikkelen fortsetter under bildet)

Pål Mangor Kvammen gikk Øystein Sunde i næringen.

FOTO: Pål Christensen

Salget ser lovende ut

På vei ut av lokalet etterpå ble poengene gjentatt av leende publikummere, et godt tegn for showets videre levetid:

«Løye det med Nav, tror du det er sånn?», «Nei, nei, det han sa før det med rumpesprekken!», «Han var bra med det med bare én ting og det er to ting».

Premierepublikummet så ut til å like hva det fikk servert, og salget videre ser lovende ut.

Kanskje Kvammen kan sette et nytt, solid kryss over ordet «finanskrise», slik han allerede gjort på plakaten.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Kultur

«Alcatraz» fengsler ikke

Fengselsdrama. Krim. Hevn. Overnaturlig mysikk. Det blir for mye.

Mer Renberg til Frankrike

Nå er også Tore Renbergs roman «Pixley Mapogo» solgt for utgivelse i Frankrike.

Matte er også kultur

Matte var skuespiller Ole Tellefsens verste fag. Nå turnerer han Rogaland rundt med et selvskrevet musikalsk teater om matematikk.

Mods-historien blir tv-serie

TV Vest dokumenterer hele Mods-historien kronologisk, til en tv-serie som skal vises i vår.

Dogmekunst på vandring til Operaen

Har du noen gang lurt på hva teaterskuespillerne gjør i pausen mellom første og andre akt? De maler. I hvert fall noen av dem.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest