Sarahs møl-kake

Dette er en så dum film at du antakelig ikke har lov til å nevne den på Facebook. Jeg tror en VG-jorunalist kommer til å kle seg ut som Sarah Jessica Parker og gå rundt i byen, bare for å oppleve hvordan annerledes føles.

1 2 3 4 5 6

"Jeg fatter ikke hvordan hun får det til": Amerikansk komedie. 2011. 1 time, 29 minutter. 11 år. Regi: Douglas McGrath. Med: Sarah Jessica Parker, Pierce Brosnan, Greg Kinnear, Kelsey Grammer.

Jeg tilhører de naive folka som likte Sarah Jessica Parker i Steve Martin-filmen "LA Stories". Hvordan kunne den sprudlende jentungen bli til røntgenbildet av amerikanske kvinnekomediers beinskjørhet?

Dette er ille. Parker spiller mor som jamrer kokett over at hun ikke er flink til å bake (fnis), og hun vil oppdra jenter som bryr seg om hva slags kake mor laga til skolefesten. Til fyret, barnet mitt! Følg Virginia Woolf, for dette blir ille. Hun er gift med Greg Kinnear, som bestandig ser ut som en blid seksualvegrer. Og verre: Hun skal jobbe med Pierce Brosnan, som i innendørs-roller stadig likner en vandrende ereksjonsfeil. Det er større sjanser for at den spenningssvake dressgubben gror bjørkeblader på penis enn at sevjen stiger. Filmen skal handle om kvinner med dårlig tid (pga kakebaking og jobb) og sånne menn som tror at sekretæren ikke vil ligge med dem hvis de kjører barnevogn. Alle har prosjekter de skal presentere. Det er en slags sharia-ting i Hollywood. Jeg er så lei av finansfolk på film. Jeg vil heller se imamer spille baseball enn å se flere næringslivsgubber.

Sånn er det. Pakk i eske. Gå hjem. Dere er sparka.

Les også

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Relaterte bilder

Sarah Jessica Parker med sine barn, men uten sin fnis kake.