Browne-kompis med lang pause

Copeland er best når han lar kvinnestemmene slippe til.

1 2 3 4 5 6
«GREG COPELAND: «Diana and James»»


California-musikeren Greg Copeland er en gammel high school-kamerat av Jackson Browne, og det var Browne som produserte hans debutalbum «Revenge will come» i 1982. Platen fikk en god mottakelse, men det ble med det. Inntil han i 2000 igjen kjente at sangene begynte å melde seg, og dermed ble spiren til album nummer to sådd. Som «executive producer» har Jackson Browne sin hånd også over denne, med Greg Leisz som produsent.

Copeland har rett og slett plukket opp tråden der han slapp den for 26 år siden, og med hans tidløse visecountry byr ikke det på noe problem. Tematisk handler platen om to personer med historier løslig knyttet til hverandre.

Copeland er best når han lar kvinnestemmene slippe til, og Carla Kihlstedt fra Tin Hat stikker av med bestekvinneprisen for den nydelige duetten «Palace of love». Hør også «Blue room, red suitcase» med Gabe Witcher på fele og lavmælte «Who you gonna love» med John Prine/Lucinda Williams-pianist Phil Parlapiano. En verdig tilbakekomst.

Les også

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

GREG COPELAND: «Diana and James»
(Inside - Bonnier Amigo)