Status quo for Status Quo

Status Quo har holdt det gående i 40 år. Veteranbandet kommer sikkert til å holde på i 40 år til. For Francis Rossi, Rick Parfitt & Co. har funnet en formel som de tydeligvis ikke går lei av å repetere.

1 2 3 4 5 6
««In search of the fourth chord»»

Årets utgivelse - visstnok den 33. i rekken - har fått den noe ironiske tittelen «In search of the fourth chord». Men finner de den fjerde. Njeei. Det går fortsatt i enkel tregreps boogierock og rock'n roll. I intervjuer har Rossi uttalt at Chuck Berry er kongen og det store forbildet. Sant nok: Berry er konge. Status Quo når ham ikke til beltespenna.

Årets utgivelse består av 13 låter - hvorav en av de to-tre beste, «Gravy train», i partier ligger nifst tett opp til Canned Heats 1968-single «On the road again». Ærligere er «I don't wanna hurt you anymore» og «Pennsylvania blues again».

Men helhetsinntrykket? Et band som stamper videre av gammel vane. Det er lov å ta noen sjanser, gutter.

Les også

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

«In search of the fourth chord» (Edel records)

Relaterte bilder