Applaus og fyrop for laser-Jarre

- Klart Stavanger 2008 må si ja til Jean Michel Jarre. Å få ham hit er genialt, sier John Ingvar Skåtøy i Folken.

- Si nei takk. Noe annet er mangel på kreativitet, stønner Martyn Reed i Numusic.

Reaksjonene er delte på at den franske elektronika-komponisten Jean Michel Jarre ønsker å holde show i Stavanger i kulturhovedstadsåret.

John Ingvar Skåtøy, bookingsjef i Folken og arrangør for Pulpit Rock Festival: - I dette tilfelle vil jeg ikke regne på om hvor mange fans Jarre har i Stavanger. Skulle han komme, vil det bli mer som en begivenhet à la Tall Ships' Race. Han er jo kjent for å lage ekstravagante, storslåtte happeninger.

- Så Stavanger 2008 bør si ja takk?

- Absolutt. At en mann som Jarre gidder å bry seg med å komme til en liten by som Stavanger, er et skikkelig pluss.

Kjetil Wold, musikkanmelder i Aftenbladet:

- Jarre er en av pionerene innen den elektronisk basert popmusikken og en fyr som liker å jobbe i prosjekt. Han var en av de første vestlige artistene som opptrådte i Kina. Det spennende er hvis han kommer til byen med spesialkomponert musikk i motsetning til de aller fleste legender som reiser rundt med sitt faste show.

kristin.aalen@aftenbladet.no

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Kultur

Mer Renberg til Frankrike

Nå er også Tore Renbergs roman «Pixley Mapogo» solgt for utgivelse i Frankrike.

Matte er også kultur

Matte var skuespiller Ole Tellefsens verste fag. Nå turnerer han Rogaland rundt med et selvskrevet musikalsk teater om matematikk.

Mods-historien blir tv-serie

TV Vest dokumenterer hele Mods-historien kronologisk, til en tv-serie som skal vises i vår.

Dogmekunst på vandring til Operaen

Har du noen gang lurt på hva teaterskuespillerne gjør i pausen mellom første og andre akt? De maler. I hvert fall noen av dem.

Kaizers for fulle hus i Egersund

Første gang Kaizers hadde konsert i Egersund kom det to mann. Denne gangen var det litt flere.

AVANSERT TEKNIKK: Jarre har lys- og laserbekledt Eiffeltårnet, Houston skyline, Akropolis i Aten og pyramidene i Giza. Millioner av tilskuere har sett hans bruk av lys- og laserteknikk, samt fyrverkeri.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet