Raske ski, knall og fall. Verdens største sommerskiarrangement er i gang.
AV: solveig underbakke lien
Med kvalifiseringsrunder i de aldersbestemte klassene, er Blinkfestivalen i gang i Sandnes.
Barna blir utfordret i balanse og teknikk når de får prøve seg på rulleski og får skyte med lasergevær i en helt egen KID Camp.
Den offisielle åpningen vil skje fra scenen klokken 15.00 i ettermiddag, og klokken 16.00 begynner konkurransene i eliteklassen. Det er duket for to dager med konkurranse og aktivitet midt i sentrum, og alle er invitert til å bli med på folkefesten.
Kl 09.30 –15.00 Skiskyting: Kvalifisering supersprint for jenter/gutterLangrenn: Kvalifisering sprint for jenter/gutter
Kl 12.00 –19.00 KID CampRulleski og skiskyting aktiviteter for barn på Ruten
Kl 15.00 Offisiell åpning av skifestivalen BLINK 2011Underholdning fra scenen: innslag fra ungdommens kulturmønstring, internasjonal folkedans og andre innslag fra lokalt kulturliv.
Kl 16.00 –20:00 Skiskyting: Skyteduell - PrologLangrenn: 10 km fellesstart - 15 km fellesstartSkiskyting: Jaktstart
Kl 20.30 ERIK & KRISS: Sommerkonsert i Vågen
Kl 22.00 - 24.00 After Ski Party i Vågen: Live musikk for hele byen fra Montuno salsaband
Kommentarer