• FOTO: AP

– Vil påta seg ansvaret for Michael Jacksons død

Denne uken kan Michael Jacksons lege Conrad Murray kan bli tiltalt for drap.

Flere internasjonale medier melder nå at tiltalen mot Michael Jacksons lege, Conrad Murray, kan bli klar denne uken.

– Han er mer enn klar for å stå til ansvar for alle anklager, sier legens advokat Ed Chernoff til CNN.

I forrige uke ankom Murray Los Angeles fra sitt hjem i Houston, og dette skal ha satt fart i spekulasjonene om at en offentliggjøring av tiltalen er nært forestående.

Erkjenner

Politikilder har tidligere uttalt at Murray i avhør har erkjent aå ha gitt Michael Jackson narkosemiddelet Propfol, også kjent som Diprivan, like før popstjernen hjerte stanset den 25. juni i fjor.

I tillegg skal legen ha erkjent å ha gitt Jackson to andre angstdempende medisiner kun timer før han døde.

Obduksjonsrapporten som i høst ble offentliggjort fra det rettsmedisinske instituttet, viste at Jackson døde av en «akutt forgiftining» av Propofol. I tillegg var Lorazepam en av de medvirkende årsakene til dødsfallet.

Propofol er et korttidsvirkende intravenøst anestesimiddel brukt for generell narkose under kirurgiske inngrep og for sedasjon i intensivavdelinger. Det aktive stoffet har en melkehvit farge som gjør den svært lett gjenkjennelig.

– Vil overgi seg

– Jeg har ikke fått noen antydninger til at han kommer til å tiltales denne uka, men om han blir det, vil han overgi seg til politiet, sier han til Los Angeles Times .

Nyhetsbyrået Associated Press skriver at Murray vil bli tiltalt for uaktsomt drap, eller for å ha forårsaket en annen persons død, noe som ifølge nettstedet TMZ har en maksimal strafferamme på fire års fengsel.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Musikk

Eurovision kom «hjem» til Sverige

13 år etter forrige seier kommer Eurovision Song Contest endelig «hjem» igjen til nabolandet, melder Aftenposten.no sin reporter i Baku. Norge skuffet stort og endte på siste plass.

Tooji: - Nå er jeg lettet og glad

Tooji puster lettet ut og feirer opptredenen med sjampis.

Jernring rundt Eurovision-finalen

Store sikkerhetsstyrker med politi og vakter har festet et jerngrep rundt kveldens finalearena i Baku.

Sverige leder an på Eurovision-tipping

Våre svenske naboer leder an på bettinglistene foran lørdagens finale i Eurovision Song Contest, etterfulgt av bestemødrene fra Russland.

Martin har Norges beste stemme

Storfavoritten Martin Halla fekk flest stemmer då TV 2-sjåarane fredag kveld kåra Norges beste stemme i «The Voice».

Relaterte bilder

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet