Ny Kaizers-låt hver uke på YouTube

Fansen skal kunne de nye låtene før Kaizers spiller dem på konserter i Norge.

Kaizers luftet tre nye låter på musikkmessen Eurosonic i Groningen sist helg. «Sju bøtter tårer er nok, Beatrice», «Philemon Arthur and the Dung» og «Femtakt filosofi» fikk alle livedebutert. Og siden klipp uansett har en tendens til å havne på nettet, tar Kaizerne grep selv.

- De havner der uansett, stort sett i elendige, sprengte mobiltelefonopptak som er slitsomme å høre på, så vi tenkte vi kunne gjøre en okei versjon selv heller. Vi kjører en veldig enkel DIY løsning da, en ekte en-kamera og en-mik produksjon. Vi har ikke budsjett til andre enn GeezaProductions, så det blir jo bare for å gi folk et inntrykk av låtene, hakket bedre enn de mobiltelefon-versjonene, sier Janove Ottesen til bandets hjemmeside.

Før Norges-turnéen skal alle tre låtene ut til folk og fans.

- Vi tenker å legge ut en ny sang hver mandag frem til turnéstart slik at fansen får kjent litt på dem før de får dem i fleisen på konsert, sier Ottesen.

Her hører du Kaizers med «Sju bøtter tårer er nok, Beatrice»:

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Musikk

Martin har Norges beste stemme

Storfavoritten Martin Halla fekk flest stemmer då TV 2-sjåarane fredag kveld kåra Norges beste stemme i «The Voice».

Heiet på Tooji med bunad og flagg

Jorunn Hodne fra Stavanger så Tooji synge seg til finalen i Eurovision Song Contest på skikkelig nært hold.

Ottesen skriver for symfoniorkesteret

Janove Ottesen skriver bestillingsverk til åpningen av konserthuset 15. september. SSO spiller.

Gode tall, og store planer for neste år

Godt besøk, gode konserter og fornøyde folk, melder Maijazz. Og neste år er det 25-årsjubileum.

MaiJazz tatt av vinden

Kraftig vind i Stavanger sentrum lørdag morgen flyttet både tid og sted for utendørskonserten på MaiJazz.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest