• Kjetil Aano topper biskopenes liste for Ernst Baaslands etterfølger.

    FOTO: Lars Idar Waage

Flest biskoper vil ha Aano

Også blant biskopene er det størst oppslutning om Kjetil Aano som ny Stavanger-biskop.

Aano har sju førsteplasser i avstemningen blant biskopene, og er rangert på andreplass av tre biskoper.

LES OGSÅ:

Kirkerådet vil ha Aano

Kjetil Aano leder bispekampen



Tre av biskopene har Erling Johan Pettersen på førsteplass. Ludvig Bjerkreim er på tredjeplass totalt, men er ikke rangert først av noen biskoper.

RANGERING

NR. 1

NR. 2

NR. 3

Kjetil Aano

7

3

-

Erling Johan Pettersen

3

2

2

Ludvig Bjerkreim

-

3

1

Øystein Bjørdal

-

1

4

Helen Bjørnøy

-

1

3



Torsdag ble det kjent at også Kirkerådet vil ha Aano som Stavanger-biskop.

Det er Kongen i statsråd som skal utnevne den ny biskopen i Stavanger etter Ernst Oddvar Baasland. Baasland slutter i nåde 15. juni. Utnevnelsen vil trolig finne sted i juni, heter det i en pressemelding fra Kirke- og kulturdepartementet.

Les også

Kommentarer

Aftenbladet ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg.

Regler for debatt her på Aftenbladet.no:

  1. Alle som deltar i debatten, må registreres og fremstå med fullt navn, enten via Facebook, Twitter eller Disqus.
  2. Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å trakassere meddebattanter.
  3. Banning er ikke tillatt.
  4. Hold deg unna rasisme og personangrep.
  5. Aftenbladet.no har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
  6. Innlegg må skrives på norsk, svensk, dansk eller engelsk.
  7. Skriv kort! Korte innlegg blir mest lest.
  8. Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  9. Du kan legge inn opp til tre lenker per innlegg.
  10. Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på Aftenbladet.no.

Innlegg blir slettet eller redigert dersom de bryter med våre grunnregler.

Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke overholder reglene.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest