Tau:
120 unge ryfylkinger på fotballskole
Leserne diskuterer saken
Kjempeflott
At Staal har satt igang en del organiserte tilbud til lokal ungdom synes jeg er kjempeflott. "Gi ungdommen en flaske brennevin, før idretten tar dem" sa engang Per Inge Torkelsen. Den gangen "passet" kanskje kommentaren inn, men idag, med alt som finnes som ungdommen kan "få", så er det prisverdig at folk setter igang med tilbud som ungdommen kan være med på.Jeg var/er selv aktiv i fotballmiljøet og om det til tider "stjeler" litt fritid, så er det å gi noe/ noen utfordringer til barn og unge som kommunene ikke lenger har for mye å tilby veldig positivt.
Takk til Staal, som pådriver og miljøskaper for unge i Ryfylke. :-)– Vi har ikke en eneste ledig plass igjen, forteller Johar Mæhle fornøyd.
Han er primus motor for Ryfylke Fotballskole, Staal Jørpelands nye tilbud til barn i alderen 9-12 år. Lørdag og søndag instrueres de av A-lagsspillere som Øyvind Alsvik og Erlend Danielsen på herrelaget, Line Brekke og Linn Anita Larsen fra damelaget.

Det skjer i Ryfylkehallen, Rogalands største innendørs fotballhall. Men den er ikke stor nok når 120 barn i kunstgressko og fotballnikkers skal løpe rundt. Halvparten måtte ha første økt i gymsalen på Strand videregående skole. Der fikk de noen alvorsord fra Staal-trener Hallgeir Hinna før en økt med fotballaerobic.

– Gode holdninger, hva er det, spurte den tidligere Bryne-spilleren og oppfordret de unge til å være positive til medspillerne, skryte av andres prestasjoner, være konsentrerte på treningene og si ja til å spille i de posisjoner treneren bestemmer - inkludert i mål.

- For rekrutteringen til Ryfylke-fotballen er det stas når det stiller spillere fra MIL, Årdal, Hjelm og Staal. Det at lokale talenter samles på en stor fotballskole og får trene sammen er flott, synes Ole Næss i arrangørkomiteen.

Diskuter denne saken
Kjempeflott
At Staal har satt igang en del organiserte tilbud til lokal ungdom synes jeg er kjempeflott. "Gi ungdommen en flaske brennevin, før idretten tar dem" sa engang Per Inge Torkelsen. Den gangen "passet" kanskje kommentaren inn, men idag, med alt som finnes som ungdommen kan "få", så er det prisverdig at folk setter igang med tilbud som ungdommen kan være med på.Jeg var/er selv aktiv i fotballmiljøet og om det til tider "stjeler" litt fritid, så er det å gi noe/ noen utfordringer til barn og unge som kommunene ikke lenger har for mye å tilby veldig positivt.
Takk til Staal, som pådriver og miljøskaper for unge i Ryfylke. :-) Svar på innlegg · Nytt innleggSkriv din kommentar
Aftenbladet.no
- Et bilde på hvor mange av dagens pendlere mener NSB kan dra? spør Alf Andre Grannes, som tok bilde av den usedvanlig varme informasjonen.
Jæren:
Les mer
3
Aftenbladets journalist Rune Vandvik knipset Google-bilen da den kjørte på Misjonsveien 9. september i fjor. Og havnet selv på nettet.
Lokalt:
Les mer
på keeperplass
Åge Hareide om at Thomas Myhre blir ikke med til Spania.
Fotball:
Les mer
tradisjonelle treningsformer
De populære spikermattene kan ikke erstatte tradisjonelle behandlinger og treningsformer, mener eksperter.
Helse:
Les mer
2
Siste Ryfylke
-
Skallet ned i Forsand
En 26-åring skal ha blitt skallet ned av en 42-åring på en fest på samfunnshuset på Byrkjeland i Forsand kommune natt til søndag. Ifølge politiførstebetjent Paul Ursin ved Lensmannskontoret i Strand og Forsand har ikke politiet mottatt en formell anmeldelse.
-
Kulda forseinkar ny kai
Den harde vinteren har forseinka fullføringa av den nye ferjekaien på Kvitsøy.
-
33-åring truga
mann med sprøyte
Ein mann (33) frå Strand må sona fire år i fengsel.
Siste saker
- 20:26 Mer trafikk på Sola
- 20:14 - La det rocke!
- 20:13 Sjalu eksmann dømt
- 19:25 Hete dager i NSB?
- 19:25 Bunny på ville veier
- 17:51 Glisne klasserom på folkehøgskolen
- 16:50 Drosjeeier nekter å vedta bot for seksuelt overgrep
- 16:43 Britiske kvinner misforstår om alder og graviditet
- 15:56 Kristoff sviktet i spurten
- 15:45 «Uhørt i en globalisert verden»
- 15:40 Haukås fristet av Sandnes Ulf
- 15:21 Knipset Google-bilen i aksjon
- 15:12 Frp-Solvik meldte seg ut av statskirken etter bispe-nei til Lofoten
- 14:41 Sender 600 ansatte til havs
- 14:13 Sigrun og Per Inge gift igjen
- 12:52 Finn huset ditt på Google Street View
- 12:20 Tilstanden fortsatt alvorlig etter kollisjon
- 11:47 - Store Goliat-kontrakter til Norge likevel
- 11:43 SUS finner ikke feil i ventelistene
-
11:26
- Må ha stabilitet
på keeperplass
Inntektstoppene: Stavanger · Sandnes · Eigersund · Haugesund · Karmøy · Bjerkreim · Bokn · Finnøy · Forsand · Gjesdal · Hå · Hjelmeland · Klepp · Rennesøy · Kvitsøy · Lund · Randaberg · Sauda · Sokndal · Sola · Strand · Suldal · Time · Utsira
Skattetoppene: Stavanger · Sandnes · Eigersund · Haugesund · Karmøy · Bjerkreim · Bokn · Finnøy · Forsand · Gjesdal · Hå · Hjelmeland · Klepp · Rennesøy · Kvitsøy · Lund · Randaberg · Sauda · Sokndal · Sola · Strand · Suldal · Time · Utsira


Les hele innlegget














