Flytid Oslo-Alta: 41 timer
Det ble en lang reise for passasjerene som endelig landet i Alta onsdag morgen, 41 timer etter at de tok av fra Gardermoen.
AV: NTB
Det så lovende ut mandag kveld da SAS-flyet nærmet seg Alta, men så ble det liggende og sirkle. På grunn av kraftig snøvær i Tromsø, ble svenske Kiruna valgt som alternativ flyplass, skriver nordlys.no.
- Vi forsto det slik at de skulle prøve litt senere på kvelden, dersom været lettet. Men det gikk ikke, og etter at det ble klart at de ikke fantes hotell i Kiruna nok til samtlige om bord, fløy vi til Bodø, forteller Gunn Elin Iversen, som var på vei hjem til Alta.
I Bodø ble det en natt på hotell før det ble gjort et nytt forsøk på å fly nordover tirsdag ettermiddag. Igjen måtte flyet gjøre vendereise ved Alta, og igjen bar det til Kiruna. Senere på kvelden kom passasjerene til Tromsø og var dermed et viktig skritt nærmere målet.
For dem som fortsatt var med på turen, bar det videre med propellfly fra Widerøe onsdag morgen. Da passasjerene endelig fikk finnmarksjord under føttene, hadde de brukt 41 timer fra Oslo.
- Vi ble nesten som en liten gjeng som reiste sammen, ler Gunn Elin Iversen når hun endelig har kommet hjem.
Les også
Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.Siste fra Innenriks
På forsiden nå
Siste saker
- Beste trailer for nynorsken
- - Vi må snakke åpent og høyt om uønsket seksuell kontakt
- Føre var mot iskast
- Resept ser etter nye eiere
- I klem under egen bil mens politiet hørte på
- Obama mener Monti har startet bra
- Krever erstatning etter 229 dager i varetekt
- Skjærefjøl på komfyr førte til brann
- Forsvareren: - Mediene driver personforfølgelse av en svært syk mann
- Venstre klar for selvkritisk runde
- Takket læreren ja til eple?
- Desse studentane har flest sexpartnarar
- Frykten sprer seg i syrisk opprørshovedstad
- Snø, sludd og sol i helgen
- Lagerarbeider døde etter fall i Vennesla
- Riksadvokaten åpner for å påstå straff for Breivik
- Stress blir til fett
- - Statssekretær i Hellas trekker seg
- Politiet fikk storfangst i fjorden
- Karzai: - Åtte barn drept i NATO-angrep
Mest lest
- Far måtte bære sykt barn hjem
- Oltedalulykken: - Mange har det veldig vondt nå
- Skei Grande: - Ikke akseptabelt å feste med mindreårige
- Martin (3) kan ha reddet synet via Facebook
- Venstre-toppene festet med mindreårige
- Desse studentane har flest sexpartnarar
- Thorbjørnsen: – Burde reagert på arbeidspresset
- Forsvareren: - Mediene driver personforfølgelse av en svært syk mann
- Gro Skartveit: - Umenneskeleg arbeidspress
- Nye bølgemålinger kan gjøre plattform ubrukelig
- - Solum Larsen skjenket 17-åringen
- 600.000 kroner i bonus til alle Skagen-ansatte
- Stikkontaktar kan vera brannfelle
- Falsk vannkontrollør er trolig selger
- Coca-Cola kutter 400-500 arbeidsplasser i Norge
Kommentarer