SU lover sivil ulydighet

Medlemmer av Sosialistisk Ungdom landet rundt truer med sivil ulydighet for å få stoppet gasskraftverket på Mongstad.

- Vi er villig til å gå veldig langt, sier leder i Rogaland Sosialistisk Ungdom, Joakim Fjelde Nilsen til Dagsavisen.

SU-leder og sentralstyremedlem i SV, Kirsti Bergstø, sier hun forstår frustrasjonen og at det kommer til å bli reaksjoner framover.

- Vi har ennå ikke rukket å ta opp dette innad i SU, men vi kommer til å utveksle aksjonsideer med miljøbevegelsen framover. Vi støtter sivil ulydighet som aksjonsform fullt ut når myndighetene gjør store overgrep mot samfunn og miljø, sier Bergstø til avisa.



Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Innenriks

Krever erstatning etter 229 dager i varetekt

En mann som ble frifunnet etter å ha sittet 229 dager i varetekt, vil nå kreve erstatning.

Lagerarbeider døde etter fall i Vennesla

Mannen som ble alvorlig skadd i et fall i en lagerbygning i Vennesla i Vest-Agder torsdag ettermiddag, døde senere av skadene.

Politiet fikk storfangst i fjorden

Politiet i Nordhordland leide inn en lekter for å finne dumpede biler i fjorden torsdag. Flere storfangster havnet på kroken.

Mann (65) dømt til seks års fengsel for overgrep

En 65-årig mann fra Hadeland er i Eidsivating lagmannsrett dømt til seks år og åtte måneders fengsel for seksuelle overgrep over flere år mot tre jenter.

Tilstanden bedret for kvinne etter arbeidsulykken i Verdal

Kvinnen i 40-årene som ble hardest skadd i arbeidsulykken i Verdal onsdag, er på bedringens vei. Men alle de tre, som falt om lag 35 meter, betegnes fortsatt som alvorlig skadd.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest