FOTO: Kristian Jacobsen
Det var tilløp til dramatikk da flere russ ble sittende fast i en karusell natt til lørdag under landstreffet i Kongeparken.
AV: stein halvor jupskås
Det var en karusell med det klingende navnet «No limit» som plutselig stanset klokken 02.18 natt til lørdag. Det befant seg ti personer i karusellen da den stanset. Noen av dem satt fastspent med hodet ned da maskineriet fant det for godt å stanse.
- Det ble rekvirert stigebil, men før den var framme, hadde betjeningen lyktes med å løsne karusellen, slik at alle kom trygt ned. Alle var nede klokken 02.32, forteller Egil Ravndal, som jobber i resepsjonen under landstreffet.
- En person klaget over smerter i ryggen etter hendelsen, forteller operasjonsleder Charles Bøgild ved Rogaland politidistrikt.
- Var det tilløp til panikk da dette skjedde?
- Det har vi ingen opplysninger om. Men det er klart det er ubehagelig å bli hengende opp ned i såpass mange minutter
Kommentarer