Gastronomisk Institutt i Stavanger:

Anders Hellegaard ny leder for GI

36 år gamle Anders Hellegaard har jobbet for Timbuktu, Phileas Fogg og Scandic-hotellene. Nå blir han ny leder for Gastronomisk Institutt.

Anders Hellegaard kommer fra Røyken i Buskerud og har bodd i Stavanger de siste ti årene. Hellegaard er nå konstituert som ny leder for Gastronomisk Institutt, GI, i Stavanger. GI har startet opp igjen etter en økonomisk smell som førte til konkurs.

LES OGSÅ: Gastronomisk Institutt konkurs (03.06.08)

LES OGSÅ: GI kan ta tilbake sitt gamle navn (17.10.08)

Den nye GI-lederen er utdannet kokk og har vært ved GI i tre år. Før det var han Food og Beverage manager for Hilton Scandic Hotels i Norge. Nå skal han altså prøve å styre bedriften bedre enn hva som har blitt gjort tidligere.

– Vi kommer til å være veldig fokusert på drift og kostnader. Dette skal være førsteprioritet, og våre dyktige kokker skal drive god konsulentvirksomhet, sier Hellegaard.

Kundene tilbake

Hellegaard ser nå at tidligere kunder fra før GI gikk onkurs nå er i ferd med å komme tilbake.

– Det er vi veldig glad for, og vi skal passe godt på dem. Samtidig setter vi også pris på å jobbe sammen med mindre nisjebedrifter.

Jobbet på Timbuktu og Phileas Fogg

Den nye GI-lederen har i Stavanger jobbet blant annet ved Timbuktu og Phileas Fogg, der han også var daglig leder. På Phileas Fogg var han markedsansvarlig for flere av søsterrestaurantene andre steder i landet.

GI-lederen har internasjonal erfaring som kokk fra den norske paviljongen i Disney World i Florida og som Sous Chef på cruiseskipet Splendour of the Seas. Den nye sjefen ved GI har blant annet også jobbet som kokk ved Frognerseteren restaurant i Oslo.

– Et samlet styre er veldig glad for at Hellegaard har takket ja til å stå for den daglige driften av GI. Anders har en variert og spennende faglig bakgrunn, og med sin solide driftskompetanse er han den riktige løsningen i den fasen Gastronomisk Institutt er i nå. På nyåret skal vi inn i Måltidets Hus, og da passer det godt at Anders har jobbet spesielt med dette prosjektet på GI, sier styrets leder Eirik W. Henningsen.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Lokalt

Sykehuset sjekket ikke Lise for voldtekt

Det er opprettet tilsynssak mot akuttmottaket ved SUS etter at de sendte hjem den 17 år gamle Lise. På sykehuset var de mest opptatt av å bli kvitt en brysom pasient. Samme ettermiddag forsøkte hun å ta livet sitt.

Egersund rocker i sommervarmen

Bluesfestivalen er en økonomisk suksess allerede før siste kvelden. Når Waterboys går av scenen natt til søndag kan arrangøren glede seg over penger i kassen og et 10 års jubileum som har overgått alle forventingene.

Eksponerer seg på nett, ønsker ikke å dusje felles

Flere vegrer seg for å dusje i fellesgarderober, samtidig viser ny svensk undersøkelse at mange unge eksponerer seg seksuelt på nett.

Kommuneansatte oppførte seg uakseptabelt på fly

Turfølget var på arbeidsreise i regi av Stavanger kommune, og vakte reaksjoner blant andre passasjerer, som sier gruppen viste mangel på folkeskikk.

Flaggermus kan bli sprengt av vindturbiner

Norsk Zoologisk Forening har for første gang fått gjennomslag for undersøkelser av flaggermus der vindkraftverk er planlagt.

Relaterte bilder

FOTO: Fredrik Refvem

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest