Fem kilometer kø og opptil to timers venting møtte påsketuristene som skulle med ferja fra Arsvågen første påskedag.
AV:
knut
gjerseth
olsen
julie
teresa
olsen
Klokken 23.00 var det endelig slutt på ferjekøen i Arsvågen.
Men søndag kveld kl. 21.00 var det fortsatt halvannen times venting på kaia i Arsvågen. Det melder vaktoperatør i Statens vegvesen, Tom Hansen.
Han sier køene var på det verste rundt klokka seks, da folk ventet i to timer på ferjekaien.
– Nå er trafikkmengden nedadgående. Det vil nok være køer et par timer til, men det verste er forbi, sier han.
Trafikkbildet i dag tyder på at det dårlige påskeværet skremte mange hjem til byen før påsken var helt over. Søndag ettermiddag startet ferjekøen på Bokn, fem kilometer fra Arsvågen, et stykke før brua over Boknasundet. Påsketuristene har altså måttet smøre seg med en solid dose tålmodighet.
– Dette er ikke rekord, men folk må belage seg på halvannen til to timers venting. Vi har opplevd 6,5 kilometer lang kø ved en tidligere anledning, sier driftssjef Oscar Bergheim i Fjord1.
Han hadde ventet at flere dro hjem andre påskedag, men forstår at ruskeværet i fjellheimen har skremt folket hjem til byen allerede i dag.
Og køen har økt jevnt og trutt utover hele ettermiddagen og kvelden, men nå roer det seg altså en smule.
Også sørover fra Sirdal og innover til Ålgård var det tett trafikk, men politiet melder om at hjemfarten så langt har gått veldig fint.
Veitrafikksentralen meldte lange køer i store deler av landet tidligere i dag.
Kommentarer