Festlokale i Strand totalskadet i brann

En løe som blir brukt som festlokale i Vervik i Strand ble mandag formiddag totalskadet i en kraftig brann.

Video

Eieren av huset, Trond Skarpsno, var borte en liten tur da det begynte å brenne.

Brannen startet i en brakke ved siden av løa, og ilden spredde seg raskt. Selve løa var fullstendig overtent, og kunne ikke reddes.

Det er flere hytter i området, og brannvesenet spyler tre nabohytter for å unngå at brannen sprer seg.

Det er kraftig varme, og ikke mulig å komme nærmere enn 20 meter, opplyser Aftenbladets reporter på stedet. Brannmannskapene holdt god avstand og ventet på at løa skulle falle sammen.

Eieren, Trond Skarpsno, var borte en liten tur da det begynte å brenne. Skarpsno har siden midten av 1990-tallet drevet med grønn omsorg innen rehabilitering av rusmisbrukere. Skarpsno kjøpte i fjor 90 mål av naboeiendommen for å videreutvikle virksomheten i den såkalte Fjordhagen.

Skarpsno ser for seg å utvide omsorgsvirksomheten med forebyggende eldreomsorg, historiekvelder, konserter og annen kultur. Målsettingen er å «skape noe vakkert i Strand, ikke tjene penger», skrev Aftenbladet i en reportasje i fjor høst.

FOTO: Tor Inge Jøssang

FOTO: Tor Inge Jøssang

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Lokalt

- Hensynet til jenta viktigst fra første stund

Per A. Thorbjørnsen snakket ikke med Helge Solum Larsen før han ga sine råd til den unge jenta som har anmeldt Larsen for voldtekt. Her forteller Thorbjørnsen og Iselin Nybø hvordan de siste døgnene har vært.

Thorbjørnsen må svare på spørsmål om Solum Larsens fortid

- Vi har aldri hørt eller sett at Helge Solum Larsen har begått overgrep eller oppført seg seksuelt krenkende overfor unge jenter tidligere, sier sentrale venstrefolk.

Søvnløse og triste

Politikerkolleger i Stavanger opplever voldtektssiktelsen mot Helge Solum Larsen som trist og tragisk for alle involverte.

Aarebrot: - Venstre har gjort alt riktig

Samfunnsforsker Frank Aarebrot mener at Venstre har gjort alt rett i håndteringen av saken mot Helge Solum Larsen.

Politisk engasjert alt i tenårene

Helge Solum Larsen (43) har i 18 år hatt ledende tillitsverv i Venstre.

Relaterte bilder

FOTO: Tor Inge Jøssang

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest