Satte ny Guinness-rekord

Kenneth Sørvang fra Stavanger basketballklubb satte fredag ny Guinness-rekord i antall treff i kurven fra midtbanen på ett minutt.

Den gamle rekorden, som bestod av fire treff på ett minutt, tilhørte NBA-stjernen Chris Paul, som for tiden spiller i New Orleans Hornets. Sørvang brukte 18 forsøk før han endelig greide å sette den femte ballen i kurven.

Rekordforsøket fant sted i Stavanger Idrettshall med den godkjente treneren Arnstein Torsvoll som vitne. For at rekorden skal kunne godkjennes, må avstanden til kurven være 14,32 meter. Denne avstanden tilsvarer en amerikansk NBA-midtbane, som er omtrent halvannen meter lenger enn en norsk midtbane.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Lokalt

Sykehuset sjekket ikke Lise for voldtekt

Det er opprettet tilsynssak mot akuttmottaket ved SUS etter at de sendte hjem den 17 år gamle Lise. På sykehuset var de mest opptatt av å bli kvitt en brysom pasient. Samme ettermiddag forsøkte hun å ta livet sitt.

Egersund rocker i sommervarmen

Bluesfestivalen er en økonomisk suksess allerede før siste kvelden. Når Waterboys går av scenen natt til søndag kan arrangøren glede seg over penger i kassen og et 10 års jubileum som har overgått alle forventingene.

Eksponerer seg på nett, ønsker ikke å dusje felles

Flere vegrer seg for å dusje i fellesgarderober, samtidig viser ny svensk undersøkelse at mange unge eksponerer seg seksuelt på nett.

Kommuneansatte oppførte seg uakseptabelt på fly

Turfølget var på arbeidsreise i regi av Stavanger kommune, og vakte reaksjoner blant andre passasjerer, som sier gruppen viste mangel på folkeskikk.

Flaggermus kan bli sprengt av vindturbiner

Norsk Zoologisk Forening har for første gang fått gjennomslag for undersøkelser av flaggermus der vindkraftverk er planlagt.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest