• I flere dager har denne påfuglen hatt sitt tilholdssted ved Stokkavatnet i Stavanger.

    FOTO: Fredrik Refvem

«Store-ulf» er fremdeles savnet

Den flotte påfuglen som i flere dager er påtruffet rundt om i Stavanger har ennå ikke kommet til rette.

Eieren, Svein Kleppe, har gått ut med telefonnummer i håp om å finne den åtte år gamle påfuglen igjen.

- Folk kan ringe 97.16.23.30 dersom de ser den. Akkurat nå aner vi ikke hvor den er. Jeg ser at den skal ha vært observert så langt avgårde som i Mosvannsparken. Påfuglene er nok ganske gode til å fly likevel.

Forsvant tirsdag

Fuglen forsvant fra eieren tirsdag, etter å ha blitt jaget av gårde. Eieren er nå engstelig for at den skal bli tatt av hunder eller rev.

- Når den blir truet, legger den seg ned som fasanen, og da er den jo utsatt, selvfølgelig.

Store-ulf, som fuglen kalles, er en av mange påfugler som Svein Kleppe har latt gå noenlunde fritt i flere år, etter at han overtok dem da Kongeparken sluttet med påfugl.

- De har holdt seg i nærheten hele tiden, og jeg hadde håpet at han skulle komme tilbake der han vet han får mat, men han er sannsynligvis så stresset nå, at han flyr og løper både hit og dit.

Kleppe har mobilisert folk for å fange inn fuglen igjen, men det har vært umulig å få tak i den. han har også prøvd å sette opp feller, med heller dårlig resultat.

Nå har han satt inn annonse i avisen og appellerer også her på aftenbladet.no til folk som har sett Store-ulf, at de melder fra, slik at praktfuglen kommer tilbake der den hører hjemme.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Lokalt

Alle tunnelers mor bør bli en helgen

I dag sitter Klippenberg i den sørlige provinsen og lurer på om vi må skifte navn fra Rogaland fylke til Ry fylke for å få kroner til veier og tunneler.

30 grader forskjell på under én måned

Mai startet surt, men ligger an til en knallvarm sluttspurt. Fra Eik-Hove i Lund er det registrert temperatursprang på 30,2 grader.

Sykehuset sjekket ikke Lise for voldtekt

Det er opprettet tilsynssak mot akuttmottaket ved SUS etter at de sendte hjem den 17 år gamle Lise. På sykehuset var de mest opptatt av å bli kvitt en brysom pasient. Samme ettermiddag forsøkte hun å ta livet sitt.

Egersund rocker i sommervarmen

Bluesfestivalen er en økonomisk suksess allerede før siste kvelden. Når Waterboys går av scenen natt til søndag kan arrangøren glede seg over penger i kassen og et 10 års jubileum som har overgått alle forventingene.

Eksponerer seg på nett, ønsker ikke å dusje felles

Flere vegrer seg for å dusje i fellesgarderober, samtidig viser ny svensk undersøkelse at mange unge eksponerer seg seksuelt på nett.

Relaterte bilder

Halefjærene til påfuglen er om lag 1,5 meter. Normalt er den et flokkdyr, men lever også alene. FOTO: Fredrik Refvem

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest