Ta deg tid til et «Sidesprang» i helgen

Artisten Kaada er ute med ny plate, og har nettopp startet stor turne. Mange har blitt avhengige av musikk i ørene, gjør det noe med oss? Og kan homoseksuelle dyr avmystifisere homofili blant mennesker? Dette er noe av det du får i helgens «Sidesprang».

Førstkommende torsdag åpner en ny og for mange kontroversiell utstilling i Stavanger Museum som heter «Mot naturens orden». Ove Magnus Bore, fungerende direktør på Stavanger Museum, forteller om utstillingen som handler om dyr og homoseksualitet.

Kaada har nylig gitt ut albumet «Junkyard nostalgias», hvor han hyller polske arbeidere. Flere femmere er allerede trillet for cd'en, og denne uken la Kaada ut på Norgesturné sammen med syv musikere. Vi møter musikeren i Sandnes.

Lørdag kveld kl 20.30 skal én milliard mennesker slå av lyset samtidig i én time, og i vår region skjer dette i Stavanger, Sandnes og Egersund. Stuntet skal bli verdenshistoriens største miljøaksjon. Gjester i studio forteller mer.

Aftenbladet-redaktør Sven Egil Omdal prøver å få en komplett samling av alle filmer som har fått Oscar for beste film. I «Sidesprang» anbefaler han sin favoritt, i tillegg til sin beste bok og cd.

Mange er avhengige av å ha musikk i ørene til enhver tid. Gjør det noe med oss som personer dersom vi nesten aldri opplever stillhet?

I denne ukens tilbakeblikk på fjorårets Rogafest, får du gjensyn med Stavangerensemblet, Leif & Kompisane, 3 Busserulls og Smalhans.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Lokalt

Alle tunnelers mor bør bli en helgen

I dag sitter Klippenberg i den sørlige provinsen og lurer på om vi må skifte navn fra Rogaland fylke til Ry fylke for å få kroner til veier og tunneler.

30 grader forskjell på under én måned

Mai startet surt, men ligger an til en knallvarm sluttspurt. Fra Eik-Hove i Lund er det registrert temperatursprang på 30,2 grader.

Sykehuset sjekket ikke Lise for voldtekt

Det er opprettet tilsynssak mot akuttmottaket ved SUS etter at de sendte hjem den 17 år gamle Lise. På sykehuset var de mest opptatt av å bli kvitt en brysom pasient. Samme ettermiddag forsøkte hun å ta livet sitt.

Egersund rocker i sommervarmen

Bluesfestivalen er en økonomisk suksess allerede før siste kvelden. Når Waterboys går av scenen natt til søndag kan arrangøren glede seg over penger i kassen og et 10 års jubileum som har overgått alle forventingene.

Eksponerer seg på nett, ønsker ikke å dusje felles

Flere vegrer seg for å dusje i fellesgarderober, samtidig viser ny svensk undersøkelse at mange unge eksponerer seg seksuelt på nett.

«Sidesprang» sendes på TV Aftenbladet hver lørdag og søndag fra kl. 9-12 og 17.30-23.30.

Relaterte bilder

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest