Tatt på kaia

Fire personer er blitt innbragt fra englandsbåten «Princess of Norway» på grunn av en kombinasjon av fyll, bråk og tjuverier.

- Vi fikk melding fra båten klokka 11.20 om at mannskapet hadde satt to personer i arresten ombord fordi de hadde blitt tatt med tjuvegods og var til genanse for medpassasjerer, forteller operasjonsleder Kjell-Arne Slethei ved Rogaland politidistrikt til Aftenbladet.no.

Da politiet møtte båten idet den ankom Stavanger klokka 15.30, ble tilsammen fire personer innbragt. De fire, to kvinner og to menn i alderen 19 til 22 år, er ikke helt ukjente for politiet fra før.

I forbindelse med innbringelsen ble det tatt beslag i relativt store mengder tjuvegods.

- Vi har mye mer beslag enn vi har anmeldelser for, sier Slethei. Det forklarer han med at det nok er endel passasjerer som ennå ikke hadde oppdaget at de var blitt bestjålet.

Englandsbåten skulle videre til Haugesund og Bergen og ligger ikke lenge i Stavanger før den drar videre, og derfor hadde ikke stavangerpolitiet tid nok til å få kontakt med alle som kunne tenkes å ha blitt bestjålet.

Slethei regner med at det kommer flere anmeldelser etterhvert som passasjerene oppdager at de mangler eiendeler når de skal pakke sammen og forlate båten.

Av de fire som ble innbragt vil to bli sittende til mandag, en er løslatt og en måtte overnatte på stasjonen på grunn av beruselse.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Lokalt

- Hensynet til jenta viktigst fra første stund

Per A. Thorbjørnsen snakket ikke med Helge Solum Larsen før han ga sine råd til den unge jenta som har anmeldt Larsen for voldtekt. Her forteller Thorbjørnsen og Iselin Nybø hvordan de siste døgnene har vært.

Thorbjørnsen må svare på spørsmål om Solum Larsens fortid

- Vi har aldri hørt eller sett at Helge Solum Larsen har begått overgrep eller oppført seg seksuelt krenkende overfor unge jenter tidligere, sier sentrale venstrefolk.

Søvnløse og triste

Politikerkolleger i Stavanger opplever voldtektssiktelsen mot Helge Solum Larsen som trist og tragisk for alle involverte.

Aarebrot: - Venstre har gjort alt riktig

Samfunnsforsker Frank Aarebrot mener at Venstre har gjort alt rett i håndteringen av saken mot Helge Solum Larsen.

Politisk engasjert alt i tenårene

Helge Solum Larsen (43) har i 18 år hatt ledende tillitsverv i Venstre.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet