• FOTO: Geir Sveen

Klepp:

– Får vi tomt, ordfører?

Mange ventet spent da Klepp formannskap mandag kveld fordelte 41 kommunale boligtomter blant 100 søkere.

– Tror du vi er på listen?

Cato Thingbø-Støldal, Kristian Bjerga og Stig Hjort var raskt frampå da ordfører Elfin Lea tok en pause før formannskapet i lukket møte skulle tildele de attraktive tomtene i Orstadforen.

– Er dere fra Klepp? Har dere samboer/ektefelle og barn, er sjansene store for at det blir tomt i kveld. Mer kan jeg ikke si, svarte ordføreren.

Uten byggeklausul

Trekløveret blir godt fornøyd med svaret. De er alle født på Orstad. To av dem bor på Sandnes, men nå vil de hjem igjen. De har ventet lenge på tomtene. De kjenner flere andre som har søkt. Tror Orstadforen kan bli et kjempegodt bosted.

– Og så regner vi med at dette kan bli god butikk. I Sandnes må vi betale dobbelt for tilsvarende tomter. Så i dag er vi spente, spente som buer.

Tomtene blir nemlig solgt uten byggeklausul. Kjøper kan fritt velge byggefirma. Og prisene – fra 790.000 til 832.000 kroner – skal være under det som er markedspris for slike tomter på Jæren. –.Hvor mye under, er ikke godt å si: Jeg ser i avisen at en boligtomt i Stavanger nå selges for 3,8 millioner. Så i forhold til den prisen, har folk som får en av tomtene i Klepp spart tre millioner kroner, humrer rådmann Ivar Undheim.

Klokken 20.30 blir spenningen utløst.

– Dette er magisk. Jeg fikk tomt jubler, Stig Hjort. Også Cato Tingbø-Støldal er inne, mens Kristian Bjerga står på ventelista.





Les også

Kommentarer

Aftenbladet ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg.

Regler for debatt her på Aftenbladet.no:

  1. Alle som deltar i debatten, må registreres og fremstå med fullt navn, enten via Facebook, Twitter eller Disqus.
  2. Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å trakassere meddebattanter.
  3. Banning er ikke tillatt.
  4. Hold deg unna rasisme og personangrep.
  5. Aftenbladet.no har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
  6. Innlegg må skrives på norsk, svensk, dansk eller engelsk.
  7. Skriv kort! Korte innlegg blir mest lest.
  8. Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  9. Du kan legge inn opp til tre lenker per innlegg.
  10. Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på Aftenbladet.no.

Innlegg blir slettet eller redigert dersom de bryter med våre grunnregler.

Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke overholder reglene.

Helen og Jan Helge Austli,

Adlene og Safeta Bouguern,

Kristin Berge og Helge Dahlstrøm,

Hildegunn Egge og Sigmund Edland,

Kenneth Eimstad,

Anne og Kjetil Friestad,

Linn C. Serigstad og Magnar Gausland Garborg,

Gry K. Espedal og Tor Jan Granberg,

Synnøve og Frank Halvorsen,

Maren Solvang Hellestø og Kai R.Torland,

Ingrid Brandsdal og Stig Hjort,

Justyna og Tony Jørgensen,

Janne A. Møller Kverme og Helge Kverme,

Marita Årsland og Sven Olav Kyllingstad,

Cecilie Meland og Thomas Avaldsnes Gilje,

Anita Kristin Mathiassen,

Jin Marita Møller og Kristian Schill

Marit og Egon M. Myrstad

Annette og Olaf Nagelhus

Marit Tveita Nordbø og Jan Håkon Nordbø

Linn Therese Lode og Åge Nedrebø,

Irene Sele

Frode Stangborli og Delphine V. Stangborli

Michael J. Verheul og Solfrid E.Sjøthun

Anne-Christina Rydland Sørland og Kristian Sørland

Mari L. Aartun og Mikal B. Tengesdal

Elin Aamodt og Ole Andre Aarre

Bente og Cato Thingbø Støldal

Line og Ingvald Edland

Merete Vagle og Bent Sølve Sele

Ingrid og Kristian Haus

Marit Lothe Hodne og Steinar Hodne

Solfrid H. Jakobsen og Harald Steinskog

Stine Vaule Fjeldsaa og Jan Tore Karlson

Jorid Tveita og Mika J. Salomaa

Xin Xing Haram og Øyvind Haram

Julie V. Tengesdal og Leiv-Ove Nordmark

Linn Varhaug og Espen Lønne

Sigrun Mellemstrand og Kim Hetland

Maren Sande Ellinsen/Bjørn Chr. Granberg

Tone Brueland



På forsiden nå

Siste saker

Mest lest