Tyverier i nordfylket:

Stjal sparkesykler fra barnehage

To sparkesykler ble meldt stjålet fra en barnehage i Skudeneshavn på Karmøy onsdag formiddag.

De to sparkesyklene ble stjålet fra en bod i barnehagen, opplyser operasjonsleder Trond Friberg i Haugaland- og Sunnhordland politidistrikt.

Gjerningspersonene har tatt seg inn til sparkesyklene ved å sage eller sparke seg gjennom bodens inngangsdør.

Tyveri i Haugesund sentrum

Onsdag formiddag ble det også meldt om grovt tyveri ved innbrudd i en forretning i Strandgaten i Haugesund.

Tre bærbare datamaskiner og annet datautstyr er blant det som er borte fra forretningen.

Ingen er pågrepet i forbindelse med de to tyveriene.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Lokalt

Aarebrot: - Venstre har gjort alt riktig

Samfunnsforsker Frank Aarebrot mener at Venstre har gjort alt rett i håndteringen av saken mot Helge Solum Larsen.

Politisk engasjert alt i tenårene

Helge Solum Larsen (43) har i 18 år hatt ledende tillitsverv i Venstre.

Fengslet da de kom hjem

Fire menn. De kommer fra ulike land, og
 har forskjellige historier. En ting har de til felles: 
Norge betvilte deres beskyttelsesbehov og tvangssendte dem tilbake til landet
 de kom fra. Der ventet fengsel 
og rettsforfølgelse.

Amnesty er bekymret

Amnesty International kan vise til en rekke saker der norske myndigheter konkluderer med at der ikke er fare for forfølgelse, men der organisasjonens eksperter mener beskyttelsesbehovet er opplagt.

Hvem vil trykke kronikken hans?

Anders Behring Breivik sa i retten at han skriver kronikk om sakkyndigrapporten. Spørsmålet er norske medier vil trykke den.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet