• The Africans. Sang/hiphop v/Aisa Herset Darbo og Øyvind Bjaanes. Videre til fylkesmønstringen.

    FOTO: Hans E.H. Jacobsen

  • Fool Killers. F.v. Stian Henriksen, Morten Solli og Marius Solli.

    FOTO: Hans E.H. Jacobsen

  • Dansetalent: Tonje Wigelius Olsen.

    FOTO: Hans E.H. Jacobsen

  • Amy Amelia Berge (13 år) på piano og med selvlaget sang. Videre til fylkesmønstringen.

    FOTO: Hans E.H. Jacobsen

  • Ida Mari Urdal var litt hås etter forkjølelse, men sang likevel.

    FOTO: Hans E.H. Jacobsen

  • Funny Girls: Stående f.v.: Benedikte Pedersen, Selina Gyland Waage og Elise Hviding. På knær f.v. Emilie Højgaard Thjømøe, Hanna Bendiksen og Maria Skefrås.

    FOTO: Hans E.H. Jacobsen

  • Jonas Paulsen Løvås sang sin egen " Fanta Blue".

    FOTO: Hans E.H. Jacobsen

Afrikansk fra Sokndal

Sokndal var først i Dalane med Ungdommens Kulturmønstring fredag kveld.

To sceneinnslag gikk videre til fylkesfinalen: «The Africans» med Aisa Herset Darbo (19 år ) og Øyvind Bjaanes (20) samt soloartisten Amy Amelia Berge (13 år).

Aisa imponerte stort med nydelig soulstemme i en artig kombinasjon med Øyvinds frisk hiphop-stil. Amy Amelia spilte piano til sangen «I belong to you» som hun hadde selv hadde laget. Ved fremførelsen var hun først litt sjenert og nølende, så stadig bedre og sikker nok til at også hun gikk videre til fylkesfinalen.

Det var sju sceneinnslag i Soknatun, litt færre enn andre år. Alle var dans eller sang; ingen ren teaterkunst. Juryen var overbærende med tullete tenåringsrablerier forsøkt fremstilt som billledkunst. Men seksåringer tegner bedre!

I Dalane er neste mønstring i Lund 3. februar. Deretter følger Bjerkreim 10. februar og Eigersund 19. februar. De lokale vinnerne går videre til fylkesfinalen i Tysvær 16.-18. mars. Landsmønstringen er som vanlig rundt Sankthans i Trondheim.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Dalane

Alle tunnelers mor bør bli en helgen

I dag sitter Klippenberg i den sørlige provinsen og lurer på om vi må skifte navn fra Rogaland fylke til Ry fylke for å få kroner til veier og tunneler.

30 grader forskjell på under én måned

Mai startet surt, men ligger an til en knallvarm sluttspurt. Fra Eik-Hove i Lund er det registrert temperatursprang på 30,2 grader.

Egersund rocker i sommervarmen

Bluesfestivalen er en økonomisk suksess allerede før siste kvelden. Når Waterboys går av scenen natt til søndag kan arrangøren glede seg over penger i kassen og et 10 års jubileum som har overgått alle forventingene.

Flaggermus kan bli sprengt av vindturbiner

Norsk Zoologisk Forening har for første gang fått gjennomslag for undersøkelser av flaggermus der vindkraftverk er planlagt.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest