FOTO: Randi Mydland
Kvinnen som ble alvorlig skadd i en dykkerulykke i Jøssingfjorden i Rogaland, er utenfor livsfare. Politiet har ikke funnet årsaken til ulykken, hvor to personer døde.
AV: NTB
Ulykken skjedde ved 13-tiden mandag, da en turistgruppe på 20 personer fra Polen bedrev dykking i fjorden i Sokndal kommune i Rogaland. En mann (32) ble erklært død på stedet, og en kvinne (35) døde senere på Haukeland universitetssjukehus.
LES OGSÅ: To polakker omkom i dykkeulykke
Den andre kvinnen (35) som ble reddet i land og fikk intensivbehandling på sykehuset, var tirsdag utenfor livsfare, melder Dalane Tidende.
- Hun er ved bevissthet og får jevnlig behandling i trykkammer, sier lensmann Ivar Auestad i Sokndal til NTB.
De omkomne er obdusert, men obduksjonsrapporten blir først klar senere i uka. Politiet er i gang med å avhøre medlemmene i turistgruppen, hytteeieren som arrangerte turen og båtførerne.
- Vi skal gjennomføre flere avhør med arrangørene. I tillegg er alt dykkerutstyret til undersøkelse. Per i dag har vi ikke funnet noen klar ulykkesårsak, og vi har ikke konkludert med hvorvidt noen har opptrådt uaktsomt, sier Auestad.
Det har også tidligere vært dødsulykker i forbindelse med dykking i området, som er kjent for sterke strømmer.
- Kvinnen er nå utenfor livsfare, sier lensmann Ivar Auestad i Sokndal. FOTO: Randi Mydland tekst og
Kommentarer