FOTO: Henrik Anda
Mystisk røykring observert over Klepp stasjon.
AV: rolv christian topdahl
Bildene av røykringen ble tatt av Henrik Anda like før klokken 15 mandag i Kvednadalen på Klepp stasjon. Bildene ble tatt mot nordlig himmelretning.
«Hvor lenge denne merkelig sirkelen har befunnet seg på himmelen vites ikke, men den løste seg opp og forsvant 2–3 minutter etter den ble oppdaget», skriver faren til fotografen, Håkon Anda, i en epost.
Lite tyder på at det her dreier seg om en UFO. Aftenbladet har nemlig flere ganger de siste ti årene rapportert om lignende fenomener på Rogalandshimmelen. To av gangene dreide det seg om øvelser hos brannvesenet, én gang om en skorstein på Storhaug.
Ifølge brannvesenet i Sør-Rogaland skal det ikke ha vært noen form for brannøvelse i Klepp-traktene i dag, så hvis ingen fyrte i peisen i området, kan vi inntil videre arkivere saken under «X» for X-files.
Aftenbladet har fått flere tips om den merkelige røykringen. Noen har sett den mellom Orstad og Ganddal, andre har sett den på Sandnes.
Mandag kveld melder en tipser til Aftenbladet.no at røykringen oppstod under en brannøvelse i Vagleleiren like før klokken 15.00. Hun skriver at hun er nabo med Vagleleiren og at hun har sett slike ringer ved flere anledninger.
Kommentarer