• FOTO: Pihlstrøm

Investorer kjøper Tine-eiendom på Voll

Eiendoms-investorene Gabriel Block Watne, Wiggo Erichsen og Leidulf Heskje har kjøpt Tines meierieiendom på Voll i Klepp, for å utvikle området til næringspark.

Det opplyser Gabriel Block Watne til Aftenbladet. Block Watne er avtroppende banksjef i Klepp Sparebank. Han understreker at kjøpet av Tine-eiendommen ikke har noe med hans rolle i banken å gjøre. Klepp Sparebank er heller ikke med på å finansiere kjøpet.

Sammen med Erichsen og Heskje er Block Watne i ferd med å stife et eiendomsselskap med seg selv som daglig leder. Selskapet har foreløpig ikke fått noe navn.

Verken Gabriel Block Watne eller administrerende direktør Kjetil Thu i Tine Meieriet Sør vil ut med prisen de er blitt enige om på Voll.

– Vi har fått en akseptabel pris vi er fornøyd med, sier Kjetil Thu.

Voll-eiendommen er på 22 dekar, hvorav 18 dekar bygningsmasse. Tine solgte den betydelig mindre Brelett-eiendommen i Kleppekrossen til Klepp kommune for 18 millioner kroner. Voll er ikke like sentralt, men Tine innkasserer trolig minst 25 millioner kroner på Voll.

– Vi har kjøpt en spennende eiendom med bra beliggenhet. Vi ser for oss forskjellige typer større og små bedrifter. Noe av bygningsmassen kan brukes, noe vil bli revet, sier Gabriel Block Watne.

Overtakelsen skal skje medio 2012. Tines nye stormeieri i Kviamarka på Nærbø, som skal avløse Tine-anleggene på Voll, i Kleppe, på Nærbø og Vikeså, skal stå ferdig høsten 2011, men innkjøringen vil skje gradivis.

Ifølge Block Watne er det aktuelt å ta i bruk noe av det delvis frigjorte FoU-bygget på Voll til kontorlokaler allerede i år.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Jæren

Endelig skøytestemning på Grødelandsstemmen

Fjerde-, femte-, sjette- og sjuendeklasseelever ved Varhaug skule fikk endelig førsteklasses is på Grødelandsstemmen.

Kun tillatt med bading

De hadde en regel i dag: Ingen fikk gå på isen. Bading derimot, var helt ok.

Hå, ikke Hardangervidda

Høg-Jæren ligger bare 200-300 meter over havet, men minner akkurat nå mer om Hardangervidda.

Her sier de ja til nattpils

Time formannskap tok i dag protestene fra utestedene til følge og åpner for skjenking ute også om natta på Bryne. Men hovedstaden på Jæren får ikke nattklubbevilling.

Dømt for å ha helt kokende vann på asylant

En 27 år gammel afrikansk mann er dømt til fem måneders fengsel for å ha helt kokende vann over en medasylant fra Afghanistan.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet