Politiet etterforsker en anmeldt voldtekt i Hå.
AV: odd kristian stokka
En mann i slutten av 20-årene fra Jæren er siktet for voldtekt av en kvinne, melder Jærbladet.
- Voldtekten skal ha skjedd denne uken. Den siktede er en mann i slutten av 20-årene. Kvinnen er jevngammel og også fra Jæren. Det skal ikke være snakk om en overfallsvoldtekt, men saken etterforskes som voldtekt, sier politiadvokat Asbjørn Eritsland i Rogaland politidistrikt til Aftenbladet.no.
Politiet er tilbakeholdne med ytterligere informasjon i saken, men etterforskningsleder Bjørn Søyland ved Hå lensmannskontor bekrefter overfor Aftenbladet at det er hans kontor som etterforsker saken.
- Vi er i første dag av etterforskingen. Opplysninger om at det skal ha skjedd en voldtekt kom onsdag ettermiddag, sier politiadvokat Eritsland.
Politiadvokaten vil ikke si om siktede og kvinnen er bekjente.
Fredag blir det tatt stilling til om mannen skal framstilles for varetektsfengsling i Jæren tingrett.
Kommentarer