• Politiinspektør Steinar Langholm får neste uke trolig stillingen som politistasjonssjef i Sandnes.

    FOTO: Arnt Olav Klippenberg

Langholm trolig ny politistasjonssjef i Sandnes

Politiinspektør Steinar Langholm er av politimesteren i Rogaland innstilt på førsteplass som ny politistasjonssjef i Sandnes.

- En samlet vurdering er gjort og etter min vurdering er Langholm best kvalifisert. Men tilsettingsrådet avgjør, trolig på et møte neste uke, sier Hans Vik, politimester i Rogaland.

De tre som søkte stillingen som leder for driftsenheten med ansvar for politiet i Sandnes og Gjesdal var politiinspektør Steinar Langholm, forhandlingssjef Tom Fossmark og lensmann Birger Haugvaldstad i Hjelmeland.

Les også

Disse vil bli politistasjonssjef

Søkerlisten til stillingen som ny politistasjonssjef i Sandnes inneholder bare tre navn.

Drar fra Dalane

Politiinspektør Steinar Langholm (49) er i dag stasjonssjef ved Eigersund politistasjon og leder for driftsenhet Dalane. Driftsenheten omfatter Eigersund politistasjon og lensmannskontorene i Sokndal, Bjerkreim, Lund og Sirdal.

Etter at han var politiaspirant ved Troms politikammer har Langholm vært tjenestemann i Vardø og ved Grønland politistasjon Oslo. Etter at han begynte som politijurist i Oslo har han arbeidet ved påtalegruppene Trafikk, Grønland politistasjon, Forvaltning / Utlending og Organisert krim.

Frp-vara

I 2003 ble Langholm påtaleleder og stedfortreder for politimesteren i Vestfinnmark, mens han i 2005 ble dommerfullmektig ved Haugesund tingrett. I 2007 begynte Langholm som seksjonsleder ved påtaleseksjonen i Sandnes og var der til han ble stasjonssjef i Eigersund. Langholm søkte i fjor også stillingen som visepolitimester, men påtaleleder Gørill Våland fikk den jobben.

Steinar Langholm er 2. varamedlem i Frps bystyregruppe i Stavanger.

- En god politistasjonssjef er en politistasjonssjef som får medarbeiderne sine med seg og legger forholdene til rette for at befolkningen beskyttes mot mest mulig kriminalitet, sa Langholm til Aftenbladet tidligere i vinter da søkerlisten til politistasjonssjefstillingen i Sandnes ble kjent.

Tidligere politistasjonssjef Odd Tveit Jørgensen er i dag politistasjonssjef i Stavanger.

 

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Sandnes/Gjesdal

Wirak kan droppe Vatneli

Ordfører Stanley Wirak er villig til å oppgi utbygging på Vatneli, så lenge Sandnes øst totalt får plass til 40.000 nye sandnesgauker.

Danseslag i skyggen

Hvorfor være utendørs i sola når du kan være innendørs og gjøre det som er aller kjekkest?

Sandnes Ulf-FKH får streike-disp

Fagforbundet i Sandnes har gitt Sandnes kommune dispensasjon til å få gjennomført mandagens lokalderby i Sandnes idrettspark.

Fant høvdingens storstue

Etter 1500 års mørke dukket den opp av matjorda i forrige uke: En av Norges største jernaldergårder, en gang bebodd av en mektig høvding.

Taxivold opp i Høyesterett

22-åringen fikk et halvt års fengsel for å ha brukket nesen på taxisjåføren. Nå vil Høyesterett ta anken.

Webkamera Sandnes

Sandnes

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest