• Den øverste leiligheten i bygget til venstre er solgt for 12 millioner kroner.

    FOTO: Kruse Smith Bolig

Pris: 12 millioner kroner

Toppleiligheten i miljøprosjektet TreTaarn ble solgt for 12 millioner denne uken. Det gjør den til den dyreste leiligheten i Sandnes.

- Den høye prisen skyldes flere ting, men først og fremst er utsikten svært god, sier Jorunn H. Austbø, salgssjef i Kruse Smith Bolig.

Det var ingen heftig budrunde som første til rekordkjøpet ettersom det var fast pris på toppleiligheten i tårnet som vises i rødt til venstre på illustrasjonen. De tre tårnene ligger ved Rundeskogen, mellom Kvadrat og Sandnes. Fra Sandnes' dyreste leilighet kan du ifølge Austbø se både Gandsfjorden, Sandnes, Stavanger, Sola og Jæren.

- I tillegg er den på hele 215 kvadratmeter, sier Austbø, som også tror mange er villige til å betale litt ekstra på grunn av prosjektets miljøprofil.

Kvadratmeterprisen er på noe over 55.800 kroner.

Prosjektet TreTaarn er markedsført som et miljøprosjekt og en rekke tekniske løsninger valgt for å senke energiforbruk og spare miljøet.  

- Leilighetene har vært en salgssuksess siden trinn 1 ble lagt ut. Vi har kun fem leiligheter igjen av 80 i de to første trinnene. De siste 33 leilighetene ble lagt ut denne uken, sier Austbø.

Sandnes' dyreste leilighet skal etter planen stå innflytningsklar i løpet av høsten 2014.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Sandnes/Gjesdal

Fant blodig kniv ved drapsåstedet

Kort tid etter Dale-drapet gjorde politiet funn av en blodig kniv ikke langt fra åstedet.

Trafikkulykke på Bråstein

Politiet fikk ved 15.40-tiden onsdag melding om en trafikkulykke på E 39 på Bråstein.

Ingen båt til badeøyene

Heller ikke i år blir det rutebåt til Litle Teistholmen, øya som det offentlige med Sandnes kommune i spissen betalte 12,5 millioner kroner for.

Skjelt ut av bobilsjåfør- svarte med hvitmaling

Gjerdemaleren i Oltedal hadde grunn til å bli irritert da han ble presset, burtet på og skjelt ut av bobilfører, men han skulle ikke ha ha tatt igjen ved å male på bobilen, mener retten.

Webkamera Sandnes

Sandnes

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet