• Riksadvokat Tor Aksel Busch har henlagt en sak mot en Stavanger-lærer.

    FOTO: Scanpix

Stavanger:

Henla voldssak mot lærer

Saken mot en Stavanger-lærer som var anmeldt for vold mot elever, er henlagt.

Alle forhold før 2005, er foreldet ifølge Riksadvokaten. Forhold som er anmeldt mellom 2005 og 2007, da anmeldelsen ble levert inn til politiet, henlegges på bevisets stilling, melder NRK Rogaland.

Læreren skal ha tatt tak i arm i forbindelse med at elever er ført ut på gangen, slått elever i bakhodet med bøker, med makt snudd elevers hode i retning katereret og dunket hodet ned i pulten.

Riksadvokaten mener at det ikke er tilstrekkelig bevis for at det har skjedd straffbare forhoold. Men riksadvokaten understreker at henleggelsen ikke skyldes at han ikke tror på elevene eller foreldrene. Avgjørelsen er tatt utfra at det er for lite beviser til at det holder i retten.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Siste fra Stavanger/Sola/Randaberg

MC i sommersol

Årets Hog Run, det 20. i rekken, ble arrangert i dag. I overkant av 150 sykler møtte opp til årets tur.

Cruisekrise uten lostjenesten

Når streiken trappes opp på onsdag, vil cruisetrafikken også til Stavanger stanse opp. Bare den første uken skal det komme 11 cruiseskip med 21.492 passasjerer til byen.

Badegjester i søppelhav

Søppel fløt på friområdet på Vaulen lørdag morgen. Lørdag kveld var Aftenbladet på Vaulen, da var det ingenting som vitnet om festligheter.

Samlet inn 14. 907 50 øringer til kreftsaken.

Vekten av dunken var hele 80 kilo!

Over 50 passasjerer ble stående igjen på kaien

Kolumbus innførte nye bestillingsrutiner på Ryfylkebåtene.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest