Ni ble røykskadet

Et rom ble totalt utbrent da det begynte å brenne på psykiatrisk klinikk ved Stavanger Universitetssjukehus, SUS, mandag kveld. Brannårsaken var tirsdag morgen ikke kjent.

Seks ansatte og tre pasienter fikk røykskader, og ble brakt til akuttmottaket ved SUS.

- En av pasientene fikk også brannskader i ansiktet og på hendene, sier operasjonsleder Arild Bjørnevoll ved Rogaland politidistrikt til Aftenbladet.no.

Brannen ble meldt klokka 23.44, og brannvesenet var raskt på plass. Brannen ble raskt slukket, opplyser Bjørnevoll.

- Det var mye røyk på avdelingen, og alle pasientene ble flyttet over til andre avdelinger, sier Arild Bjørnevoll.

Det var 11 pasienter på avdelingen B3.

Brannen oppsto på et pasientrom, og dette rommet ble totalt utbrent. Det ble også en del skader i en korridor. Mannen som fikk brannskader bodde ikke på rommet der brannen oppsto.

- Hvordan han fikk skadene er noe uklart, sier Arild Bjørnevoll.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Stavanger

- Solum Larsen skjenket 17-åringen

Helge Solum Larsen ga spritholdige drinker til den 17 år gamle jenta som har anmeldt ham for voldtekt.

Tre sikre vann i Stavanger

Isen på Vannassen, Hindalsdammen og Bergåstjern i Stavanger er åpnet for trygg ferdsel. Isen er nemlig de nødvendige 13 centimeter tykk. Resten av vannene er fortsatt usikre, og kommunen måler hver dag.

Vanskelig kabal for Venstre

Det blir ingen lett oppgave for Venstre å fylle vervene til Helge Solum Larsen i Stavanger-politikken.

Stor støtte til Venstre

Støtteerklæringene har strømmet inn til Venstre etter voldtektsanmeldelsen.

Unge Venstre: - Bekymrede foreldre bør ta kontakt

Rogaland Unge Venstre-leder Simon Furnes sier han forstår hvis foreldre blir urolige for å sende ungdommene på Venstre-arrangement.

Relaterte bilder

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet