• Offeret brakk nesen da 22-åringen angrep ham uten foranledning.

Slo ned tilfeldig på Deli de Luca

Nå må 22-åringen i fengsel i fem måneder.

I tillegg må han betale erstatning og saksomkostninger på til sammen 28.270 kroner.

Ifølge dommen gikk 22-åringen bort og uten foranledning slo ned en mann som kom ut fra Deli de Luca ved Torget i Stavanger natt til søndag 31. januar 2011. Dette førte til at han brakk nesen og falt i bakken. Han hadde to handleposer i hendene.

I forkant hadde 22-åringen og to venner blitt bedt om å forlate Deli de Luca, da de lekesloss på gulvet. De var alle ganske beruset, heter det i dommen. De hadde vært i en bursdag og på et utested før de gikk til Deli de Luca for å kjøpe mat.

Også to ansatte forklarte i retten at det ikke var noe foranledning for slaget. Retten legger vekt på at hendelsen skjedde på offentlig sted.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Stavanger/Sola/Randaberg

Åndens makt

Pinse opptar ikke pinsepastor Håkon Vestersjø noe særlig. Men Den hellige ånd er en helt annen sak.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest