FOTO: Jon Ingemundsen
Det er fullt hus og god stemning på Café Sting i kveld. Støttearrangementet «Haiti Help U» holder det gående til 03.30 i natt, med musikk, utlodning og kunstauksjon for å samle inn penger til det jordskjelvrammede landet.
AV: elisabeth bie
Allerede en time før Signe Egenberg og Thor Bjarne Bore fra Kirkens Nødhjelp entret den lille scenen på Café Sting fredag kveld, var alle bordene i lokalet opptatt.
Utover kvelden strømmet publikum til i en jevn strøm – alle betalte velvillig inngangspenger, kjøpte lodd og deltok i den amerikanske kunstauksjonen.
- Hvordan kan vi bevare menneskers verdighet i kaoset som preger Haiti nå? Det er vi svært opptatt av i Kirkens Nødhjelp akkurat nå, sa Signe Egenberg i sin appell.
Thor Bjarne Bore berømmet de lokale kunstnerne og artistene som stilte opp og bidro til kveldens støttearrangement.
Initiativet til støttekonserten ble tatt for en uke siden av Terje Vallestad, Ove Storland og Randy Naylor.
På en uke har lokale kunstnere og artister mobilisert, mens butikker i Stavanger sentrum har bidratt med varer og gavekort til utlodningen.
Hvor mye penger som blir samlet inn gjennom arrangementet på Café Sting blir klart lørdag. Alle pengene blir gitt til Kirkens Nødhjelps arbeid i Haiti.
FOTO: Jon Ingemundsen
FOTO: Jon Ingemundsen
Kommentarer