• FOTO: Jan Tore Glenjen

Private boligannonser på Finn.no:

Eiendomsmeglerne er mot

Eiendomsmeglerne er mot forslaget om at alle skal kunne legge ut eiendomsannonser på nett.

– Jeg tror ikke vi vil miste så mange kunder hvis alle får lov å legge ut eiendomsannonser. En liten periode vil kanskje folk prøve dette ut selv, men det vil vi kunne leve med, sier administrerende direktør Knut Sirevåg i EiendomsMegler SR-Eiendom.

– Vi er mot fordi vi mener det er mest ryddig at forbrukerne skal vite at eiendomsannonsene de leser på Finn.no er laget av profesjonelle aktører, sier Sirevåg.

LES OGSÅ: Vil åpne Finn.no for privatannonser

Han peker på at det de siste årene har kommet en rekke reguleringer når det gjelder kjøp og salg av bolig.

– Det er en komplisert prosess å omsette og annonsere for boliger, og jeg frykter et steg tilbake med å gjøre denne prosessen enda mer ryddig og ordentlig, sier Sirevåg.

Han sier at blant annet det å beregne areal på en bolig er en kompleks prosess.

Nå som forslaget skal ut til høring, er Sirevåg klar på at eiendomsmeglerbransjen vil gjøre det de kan for å unngå at forslaget blir vedtatt.

– Vi har visst om denne prosessen en stund. I bransjen har det ikke vært så veldig diskutert til nå, men holdningen vår er klar, sier Sirevåg.

Les også

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid
NYTTIGE VERKTØY

Lånekalkulator Levert av

Valutaer, børser og olje

Valuta +/- Siste
 
USD
+0,03 6,01
 
SEK
+0,00 0,84
 
EUR
+0,03 7,56
 
GBP
+0,05 9,44
Børs +/- % Siste
 
Oslo Børs
+0,79% 391,81
 
Dow Jones
+0,07% 12 500,39
Olje +/- Siste
Nordsjø +0,97 106,53

Hovedindeks

Siste saker