-
Nye websider og en oppfrisket logo i moderne svartfarge. Alf-Erik Malm, til venstre, Irene Horpestad, Per Kristian Grindheim og Lavrans Gjønnes vil hjelpe GI komme på beina igjen.
FOTO: Signe Christine Urdal
Slik blir det nye GI-imaget
Drivkraft reklamebyrå fikk ansvaret for Gastronomisk Instituttets nye digitale profil. – Et enkelt, rent og klassisk image, er det vi vil ha, sier GI.
AV: isioma daniel
Drivkraft reklamebyrå og forlag har fått oppdraget av å gi den oppreiste bedriften Gastronomisk Institutt (GI) et ansiktsløft.
– Vår oppgave er å oppdatere den grafiske profilen til GI. Instituttet har allerede en opphøyd status med to OL-mestere i kokkekunst som jobber der. Vår rolle blir å designe en profil som sier noe om hvem GI er i matmiljøet, sier Alf-Erik Malm, daglig leder i Drivkraft.
Annerledes
Drivkraft påtok oppgaven for en og halv måned siden. Den tre år gamle lokale bedriften er et reklamebyrå, forlag og eventselskap.
Bedriften har flere lokale kunder som Sandnes-mesterkokk Charles Tjessem, så vel som nasjonale kunder som Conaco Philips og Fretex Norge.
– Hjemmesiden får et helt annerledes design. Vi tar to skritt tilbake til perioden før konkursen og fokuserer på GIs høye kompetanse, sier eventansvarlige Lavrans Gjønnes.
Klassisk
Irene Horpestad, kreativ leder i Drivkraft, designet de nye sidene sammen med Per Kristian Grindheim.
– Logoen er klassisk. Vi har holdt unna trendy. Vi ville ha en bestandig nettside som viser at GI har en identitet som kan stå over tid. Nettsiden er rik i nordisk design med mat, råvarer og kjøkkenlivet i sentrum.
Ingen ny logo
GIs gamle logo er en smule endret, men fortsatt gjenkjennelig.
Dagen etter GI gikk konkurs i juni startet fylkeskommunen og I-park startet, Kulinarisk Institutt. Kulinarisk Institutt kjøpte tilbake det gamle GI-navnet og bruker det i dag.
GI og Drivkraft vil ikke endre den gamle logoen selv etter konkursen.
– Selv om selskapet gikk konkurs, har de beholdt det gamle navnet. GI har et utmerket renommé som ikke har lidd noen skade fra konkursen. Det ville vært merkelig å ha en helt ny logo når selskapet ikke har skiftet ut navn, sier Horpestad.
Tilpasset prisen
Daglig leder Alf-Erik Malm vil ikke røpe noen tall om hvor mye oppsminkingen kommer til å koste GI.
– Vi har tilpasset prisen til situasjonen. GI prøver å stable seg på beina igjen og vi har lyst til å reise de opp, sier Malm.
Godt forarbeid
Anders Hellegård, daglig leder i GI sier at Drivkraft fikk jobben fordi de hadde gjort sin research.
– Vi hørte med flere forskjellige firmaer, men det var Drivkraft som hadde gjort et godt forarbeid og ivaretatt våre ønsker, sier han.
– Vi er fornøyd med de nye nettsidene og den nye logoen. Det hele er stilrent, enkelt, ryddig og informativt, sier han.
Les også
Stillingssøk
Valutaer, børser og olje
| Valuta | +/- | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,03 | 6,01 |
|
|
+0,00 | 0,84 |
|
|
+0,03 | 7,56 |
|
|
+0,05 | 9,44 |
| Børs | +/- % | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,79% | 391,81 |
|
|
+0,07% | 12 500,39 |
| Olje | +/- | Siste |
|---|---|---|
| Nordsjø | +0,97 | 106,53 |
Hovedindeks
Siste saker
- Førskolelærer i 35 år – årslønn: 421.200 kroner
- Stoltenberg: - Statens tilbud var godt
- UP-sjefen har én politimann igjen på Sørlandet
- Varsler opptrapping av streiken
- Disse eksamenene er i fare
- Mekleren: Krevende forhandlinger i Oslo
- Også politiet rammes av streiken
- «Grusomt oppussingsobjekt med kjempepotensial!»
- Fint vær, lite meldinger
- - Streikeviljen er stor


Kommentarer