-
FOTO: Anders Minge
Universitets-avtale for Bryne-firma
Bryne-selskapet Compendia AS har utviklet ny personalportal til hele universitets- og høgskolesektoren i Norge.
AV: odd pihlstrøm
– Avtalen er en av de største vi har inngått. Den omfatter institusjoner med 36.000 ansatte og 200.000 studenter, sier daglige leder Oddvar Håland i Compendia til Aftenbladet.
Bedriftens uhøytidelige visjon er å bli verdens gildeste arbeidsplass. –Vi synes det er ekstra gildt når universitetene kommer til Bryne for å kjøpe kunnskap. Vi begynte å satse på statlig sektor for fire år siden. Avtalen må bety at det vi gjør her er riktig, framholder Håland.
Må følges opp
Personalportalen får både ledere, ansatte og stydenter som brukergrupper. Det dreier seg om et kontinuerlig oppdatert oppslagsverk med rutiner, lovverk og regler.
– Det gjenstår kontraktsforhandlinger med de enkelte universiteter, høgskoler og forskningsinstitusjoner, presiserer Håland.
Ledende
Itera-eide Compendia har 30 ansatte og holder til i høyhuset på Bryne. Bedriften er et av landets ledende på webbaserte verktøy innen organisasjons- og personalutvikling for private og offentlige bedrifter. Kundelista omfatter blant annet Statoil, DnB Nor, NHO og nesten alle landets helseforetak.
– Blant bedrifter med mer enn 500 ansatte er vi oppe i en markedsandel på over 50 prosent, sier Oddvar Håland.
Les også
Relaterte bilder
Stillingssøk
Valutaer, børser og olje
| Valuta | +/- | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,03 | 6,01 |
|
|
+0,00 | 0,84 |
|
|
+0,03 | 7,56 |
|
|
+0,05 | 9,44 |
| Børs | +/- % | Siste |
|---|---|---|
|
|
+0,79% | 391,81 |
|
|
+0,07% | 12 500,39 |
| Olje | +/- | Siste |
|---|---|---|
| Nordsjø | +0,97 | 106,53 |
Hovedindeks
Siste saker
- Førskolelærer i 35 år – årslønn: 421.200 kroner
- Stoltenberg: - Statens tilbud var godt
- UP-sjefen har én politimann igjen på Sørlandet
- Varsler opptrapping av streiken
- Disse eksamenene er i fare
- Mekleren: Krevende forhandlinger i Oslo
- Også politiet rammes av streiken
- «Grusomt oppussingsobjekt med kjempepotensial!»
- Fint vær, lite meldinger
- - Streikeviljen er stor


Kommentarer