Bok om prins Henrik tar opp rykter og sladder
Danske prins Henrik har i flere år vært omgitt av rykter om alt fra voldelig temperament til seksuell legning. Nå tar prinsen selv opp ryktene i en ny bok.
AV: NTB
Dansk presse har i stor grad forbigått disse emnene i taushet, men ryktene rundt prinsen blir nå gjennomgått i boken «Enegængeren» av Politiken-journalist Stéphanie Surrugue.
- En gang hørte jeg rykter om at jeg slo min kone. Jeg visste ikke om jeg skulle le eller gråte, sier prins Henrik og forteller at venner holder ham oppdatert på hva som blir skrevet. Og han slår fast at rykter hører med til det å være kjent.
- Det kan være de mest vanvittige historier hvor det er umulig å se hvordan de har oppstått. Jeg er fullstendig klar over at det går helt ekstreme rykter om meg, min smak, mine vaner og fin forfengelighet, sier han i boken som gis ut 2. september.
Den franskfødte prinsens største feil var å ikke lære dansk godt nok, sier han selv.
- Mange har trodd at jeg ikke ville være dansk, sier han.
Boken bygger også på intervjuer med dronning Margrethe, kronprins Frederik og prins Joachim og fikk omfattende omtale i Danmark fredag da utdrag ble publisert i flere aviser.
Les også
Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.Siste fra Utenriks
På forsiden nå
Siste saker
- Sesampanerte kyllinglår med avokadosalat
- Finværet fortsetter, men det blir kjøligere
- Mubarak-medarbeider dømt til sju år i fengsel
- Statoil vil være først ute i jomfruelige områder
- Her ødelegges Drillos England-statistikk
- Dette skriver de engelske nettavisene om kampen
- Loeb vant, Petter Solberg måtte bryte
- Liverpool-fansen kan få svar tirsdag
- Syriske opprørere sverger hevn
- Hund angrep ved Badedammen
- Kortterminaler i drift igjen på Shell-stasjonene
- Framgang å spore? spør HP
- USA og Russland - kan bli enige om syrisk løsning
- Vil bevise på én dag at Breivik var alene
- Åndens makt
- Taxisjåføren klarte ikke å vekke henne
- Truet seg til arresten
- Dårlig karma på utested
- 17-åring sparket politimann
- Takken var et slag i fjeset
Mest lest
- Åndens makt
- Taxisjåføren klarte ikke å vekke henne
- Måtte bryte seg inn for å hindre brann
- Norske kreftforskere med oppsiktsvekkende funn
- Hund angrep ved Badedammen
- Julegaven ble til 13 millioner barnehageplasser
- Takken var et slag i fjeset
- Dårlig karma på utested
- Eurovision kom «hjem» til Sverige
- MC i sommersol
- -Deilig å slippe Forus
- Wirak kan droppe Vatneli
- Eksponerer seg på nett, ønsker ikke å dusje felles
- NRK-medarbeider truet av aserbajdsjanske myndigheter
- Kommuneansatte oppførte seg uakseptabelt på fly
Kommentarer