Bombeangrep mot forskningssenter i Malmö

En sprengladning eksploderte mandag morgen på et medisinsk forskningssenter i Malmö. Politiet setter angrepet i forbindelse med dyreforsøk som drives på forskningssenteret.

Eksplosjonen var kraftig, og smellet hørtes over store deler av den svenske byen.

Ifølge politiet var sprengladningen festet på fasaden til forskningssenteret, som ligger inne på området til universitetssykehuset i Malmö. Ingen personer ble skadd, men bygningen har fått store skader.

Ingen var mandag formiddag pågrepet i saken, og politiet kjenner ikke motivet for eksplosjonen. Men en polititalsmann sier de har mistanke om at angrepet har noe med forskningssenterets virksomhet å gjøre.

- En av teoriene vi har, er at det hører sammen med dyreforsøk som eventuelt bedrives der. Men det foreligger ingen klare trusselbilder og ingen har tatt på seg ansvaret for angrepet, sier Mikael Persson ved Skåne-politiet til Aftonbladet.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Utenriks

Mubarak-medarbeider dømt til sju år i fengsel

En straffedomstol i Kairo dømte søndag avgåtte president Hosni Mubaraks tidligere stabssjef til sju år i fengsel for korrupsjon.

Syriske opprørere sverger hevn

Medlemmer av opprørsstyrken Den frie syriske armé (FSA) vil ha hevn etter fredagens blodige massakre av sivile i Houla. Av nær 100 drepte, var rundt 30 barn. Den syriske regjeringen benekter å stå bak angrepet.

USA og Russland - kan bli enige om syrisk løsning

I et nytt forsøk på å stanse blodsutgytelsen i Syria ønsker USAs president Barack Obama å bruke en jemenittisk modell for maktoverføring i det voldsherjede landet.

Tuareger og islamister vil danne stat i Nord-Mali

Tuareg-opprørere og den islamistiske opprørsgruppen Ansar Dine har inngått en avtale om å samarbeide om opprettelsen av en islamsk stat i Nord-Mali.

Lady Gaga avlyser etter trusler fra islamister

Den amerikanske popdronningen Lady Gaga har avlyst sin planlagte konsert i Indonesia, etter at islamister truet med å skape kaos dersom hun kom.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet