Norge i avgjørende curlingkamp mot USA

Skip Thomas Ulsrud leverte en perfekt kamp da Norge slo USA 10-2 i curling-VM fredag. Norge er dermed klar for sluttspillet.

Lørdag venter Sveits i kamp om en plass i semifinalen. Sveitserne merket seg nok Ulsruds gode spill lørdag, der den norske skipen hadde en skuddprosent på 100.

- Jeg la merke til at han ikke bommet, ja, sa den amerikanske skipen John Shuster.

- Dette er Team Norge på sitt beste, konstaterte Ulsrud.

- Man vet aldri hva man får. Enten spiller vi mediokert, eller så kan det bli som i dag, da hele laget lyktes med alt, la han til.

Norge klarte ikke å sikre en direkte billett til sluttspillet. I den innledende runden ble det nemlig fire tap. Tiebreakkampen om en av to sluttspillplasser ble imidlertid en drøm for Thomas Ulsrud og co.

Norge tok en tidlig ledelse og halvveis i kampen sto det 7-1. Amerikanerne prøvde å komme tilbake, men da Ulsrud sikret tre poeng i sjuende runde, var kampen avgjort.

Norge møter Sveits i kamp om en plass i semifinalen. I semifinalen venter taperen av kampen mellom Canada og Skottland, som begge gikk direkte til sluttspillet.

Canadierne hadde ti strake seirer før det ble tap for de skotske europamestrene torsdag kveld.

Fredag ble det også kjent hvilke ti land som får plass i neste års OL i Canada. I tillegg til vertsnasjonen får Tyskland, USA, Storbritannia (poeng opptjent av Skottland), Frankrike, Norge, Sveits, Sverige, Danmark og Kina plass.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Sport

Drillo: - Vi var for lite dristige

Vi taper kampen og vinner ballbesittelsen. Det pleier vel å være omvendt når Norge spiller fotball, konkluderte Drillo.

England slo Norge i EM-testen på Ullevaal

Men Norge var fullt på høyde i Hodgsons debut som landslagssjef.

Drillo tester ut en ny midtbane mot England

Har benket to av sine mest betrodde menn.

Spår nedtur for England og Hodgson i EM

Følg privatkampen Norge-England fra klokken 20.45.

Relaterte bilder

Thomas Ulsrud feirer etter å ha slått Kina i en tidligere kamp. FOTO: Scanpix

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest