• FOTO: Kristian Jacobsen

Rå maktdemonstrasjon av dronningen

Marit Bjørgen avfeide alle forsøk på å hindre henne i nok en seier i Blinkfestivalen.

Alle gangene Marit Bjørgen har stått på startstreken i Sandnes har hun vunnet. Og det ville hun så gjerne oppleve nok en gang.

LES OGSÅ:

Og allerede på den første innlagte spurtprisen viste hun hvem som var dronningen i det sterke feltet i kvinneklassen. Elegant parkerte hun de andre i spurten. Etter den spurten var det faktisk bare Marthe Kristoffersen som fikk kontakt med Bjørgen igjen.

Sjanseløs

Unge Marthe Kristoffersen yppet seg litt underveis, men måtte bare erkjenne at hun var sjanseløs da den siste spurten ble satt inn av Marit Bjørgen inn mot mål.

- Marit er bare dronningen i gatene her i Sandnes, og jeg følte underveis at hun hadde et ekstra gir å gå på om jeg prøvde meg, sier en smilende og fornøyd Marthe Kristoffersen etter sin flotte andreplass.

Marit Bjørgen var kjempefornøyd med sin seier i kveldens 10 kilometer lange fellesstart. Og hun la ikke skjul på at det var noe ekstra å konkurrere i Sandnes.

Fantastisk stemning

- Her er utrolig moro å gå, med et utrolig engasjert og stort publikum. Stemningen er bare fantastisk, sier hun.

At hun fortsatt står som den store dronningen i Blinkfestivalen er hun mektig stolt over. Hun sier rett ut at det er noe ekstra å få på seg et startnummer sommerstid i dette arrangementet.

- Nå satser jeg på å gjenta bedriften igjen i sprinten i morgen. Men det var tøft å dra i land seieren i dagens fellesstart. Jeg syntes Marthe Kristoffersen var riktig så pigg underveis, men det var også jeg, forklarer en meget blid og glad Marit Bjørgen like etter innkomst.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Sport

FREDAG 23. JULI

Kl. 09.30 - 15:00: Sprintrenn i skiskyting og langrenn for jenter og gutter.

Kl. 12.00 - 19.00: Skiaktiviteter for barn på Ruten.

Kl. 15.00: Offisiell åpning av skifestivalen med underholdning fra MGP-junior.

Kl. 16.00 - 20:00: Elitekonkurranser i skiskyting og langrenn.

Kl. 20.30: Gratis sommerkonsert i Vågen med Karpe Diem.

Kl. 22.00 - 24.00: After Ski Party i Vågen med musikk fra Montuno salsaband.

LØRDAG 24. JULI

Kl. 09.30 - 14.30: Sprintrenn i skiskyting for gutter og jenter.

Kl. 11.00 - 12.00: Gratis brunsj for hele byen.

Kl. 12.00 - 14.30: Sprintrenn i langrenn for jenter og gutter.

Kl. 12.00 -19.00: Skiaktiviteter for barn på Ruten.

Kl. 14:30 -15:00: Sprintstafett for funksjonshemmede.

Kl. 15.00 - 16.00: Underholdning med Bjørnar Løberg fra Barne-TV.

Kl. 16.00 - 21.15: Kvart-, semi- og finaler i skiskyting og langrenn pluss premieutdeling.

Kl. 21.15: After Ski Party i Vågen med musikk fra Engens Gledeshus.

Relaterte bilder

FOTO: Kristian Jacobsen

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest