Stavangerkjørere til topps på Voss

Frikjørere fra Stavanger imponerte under ekstremsportveko på Voss.

Dagens finaler ble avlyst på grunn av skredfare, med det ble fredagens kvalifiseringrunder gjort om til tellende resultater.

Og her var Stavanger-dominansen stor, ifølge nettstedet Friflyt.no.

I brettklassen gikk Tommy Nordbø fra Fiskå helt til topps. I klassen for de med fri hæl, stakk Bård Øymar fra Stavanger av med seieren. Mens i kvinnenes alpinklasse kom stavangerjenta Tonje Padøy på andreplass.

I herrenes alpinklasse delte siddisen Bjørn Thomas Romsøe seieren med Steinar Nes.







Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Sport

Drillo: - Vi var for lite dristige

Vi taper kampen og vinner ballbesittelsen. Det pleier vel å være omvendt når Norge spiller fotball, konkluderte Drillo.

England slo Norge i EM-testen på Ullevaal

Men Norge var fullt på høyde i Hodgsons debut som landslagssjef.

Drillo tester ut en ny midtbane mot England

Har benket to av sine mest betrodde menn.

Spår nedtur for England og Hodgson i EM

Følg privatkampen Norge-England fra klokken 20.45.

Relaterte bilder

FOTO: Jonas Haarr Friestad

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest