• FOTO: Knut S. Vindfallet

Volleyball:

UiS Volley utklasset NTNUI

Nyetablerte UiS Volley hadde ingen problemer med å slå universitetsrival NTNUI i sesongens første hjemmekamp.

Volleyballjentene fra Universitetet i Stavanger var overlegne i Ynglingehallen, og slo Trondheims-laget NTNUI 3-0 etter settsiffrene 25-12, 25-8, 25-9 lørdag ettermiddag. Dermed er nyetablerte UiS Volley ubeseiret etter sesongens tre første seriekamper. Søndag venter Steinkjer-laget Stod i Klepphallen.

- Vi har trent mye på vårt eget spill, og fikk det egentlig til å sitte ganske godt, særlig i det andre settet. Det er selvsagt herlig å vinne sesongens første hjemmekamp, men vi hadde vel ikke forventet noe annet mot dette laget. Uansett er det veldig artig og bra å starte serien med tre strake seire, sier UiS-spiller Hanne Haugen Aas til Aftenbladet.no.

Hun sørget selv for 12 av hjemmelagets poeng i kampen, flest av samtlige UiS-spillere. Sammen med lagvenninnene opplevde hun god stemning og over 150 tilskuere i Ynglingehallen.

- Vi har jobbet hardt for å få publikum til å komme på kampene våre, og delte blant annet ut billetter på Amfi Madla i formiddag, sier Haugen Aas, som også var greit fornøyd med sin egen innsats.

- Jeg spilte bedre enn i de to første kampene, men forventer at det blir tøffere mot Stod i morgen. De er et bedre forsvarslag enn NTNUI og vi må nok jobbe litt hardere, men seier skal absolutt være innen rekkevidde, sier hun.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra Sport

Drillo: - Vi var for lite dristige

Vi taper kampen og vinner ballbesittelsen. Det pleier vel å være omvendt når Norge spiller fotball, konkluderte Drillo.

England slo Norge i EM-testen på Ullevaal

Men Norge var fullt på høyde i Hodgsons debut som landslagssjef.

Drillo tester ut en ny midtbane mot England

Har benket to av sine mest betrodde menn.

Spår nedtur for England og Hodgson i EM

Følg privatkampen Norge-England fra klokken 20.45.

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest