Rytmisk turn:

Slo til på hjemmebane

Klubbvenninnene Amanda Søby og Madelen Ljosland leverte topp turning under norgesfinalen i RG.

Juniorene var i ilden i Stavanger Turnhall og der viste med all tydelighet at de lokale utøverne har gjort sine forberedelser grundig. Sammenlagt var det nemlig Amanda Søby som stakk av med seieren, mens Madelen Ljosland tok plassen ved siden av på seierspallen.

– Det meste klaffet for meg under konkurransen om å vinne sammenlagt, mens jeg nok følte meg litt utladet og sliten da vi begynte med finalene i de enkelte apparatene, forklarer Amanda Søby.

Her endte hun opp med to andreplasser, mens klubbvenninnen Madelen Ljosdal sikret seg to medaljer av edleste slaget. Noe hun selvsagt var strålende fornøyd med.

– Etter at jeg måtte se meg slått av Amanda etter den sammenlagte konkurransen, så var det herlig at det klaffet for meg i enkeltfinalene. Jeg endte faktisk opp med to gullmedaljer der, noe som var klart i overkant av hva jeg hadde forventet på forhånd, sier 13-åringen.

Stavanger Turnforening hadde riktig så god grunn til å være fornøyd med sine juniorer på hjemmebane. Foruten de to beste hadde de også følgende plasseringer på de andre utøverne: 7. plass Mari Bjørndal, 10. plass Andrea Førland, 11. plass Kamilla Karstensen og 14. plass Caroline B. Trandberg.

– En helt fantastisk dag for oss i Stavanger Turnforening. Vi kunne ikke gjort det bedre under en slik konkurranse på hjemmebane, understreker sportslig leder Silje Malmstrøm.

Les også

Kjære debattant, vi vil gjerne ha engasjement, argumenter og dine synspunkter på sakene vi skriver om.
Hos Aftenbladet må du identifisere deg med fullt navn. Vi er sikre på at det gjør debatten mer åpen og interessant. Trusler, trakassering og hatske meldinger får ikke plass hos oss. Falske navn og profiler blir utestengt. Aftenbladet har mange lesere, husk det når du skriver. Les debattreglene. Vennlig hilsen Aftenbladet.

Kommentarer

Siste fra Sport

Rooney vil ha Redknapp

Wayne Rooney vil at Harry Redknapp skal etterfølge Fabio capello som England-manager.

Helsprekk av Viking

Tapte mot ØIF Arendal etter å ha ledet med seks mål i andre omgang.

Relaterte bilder

Madelen Ljosland kan vinke fornøyd til publikum og dommere etter at hun har gjennomført øvelsen med ball, noe som endte med gullmedalje. (Foto: Svein Hagen)

Amanda Søby vant sammenlagt under norgesfinalen i Stavanger Turnhall. Her er hun i aksjon med ball. (Foto: Svein Hagen)

På forsiden nå

Siste saker

Mest lest

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenposten

Siste fra aftenbladet